Artykuł sponsorowany

Fakty i mity o panelach winylowych

Fakty i mity o panelach winylowych

Ponieważ panele winylowe zdobywają popularność i stopniowo wypierają inne materiały podłogowe, namnożyło się sporo mitów na ich temat. Nie bez powodu jednak są stosowane nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również biurach, salach konferencyjnych czy hotelach. Dowiedz się, które stwierdzenia na ich temat są prawdziwe, a które niekoniecznie.

Panele mogą być wodoszczelne i ognioodporne – fakt!

Panele winylowe można kłaść w łazience i kuchni, co wymagało stworzenia produktów odpornych na wodę, parę i środki chemiczne. Często są również ognioodporne, co pozwala uniknąć rozprzestrzeniania się pożaru. Na rynku znajdziemy panele, które nie poddają się zarysowaniom, naciskowi czy promieniowaniu UV. Produkty o najróżniejszych właściwościach w ofercie ma dystrybutor paneli winylowych Panelowa Kraina.

Panele można kłaść na ogrzewanie podłogowe – fakt!

Panele winylowe pod warunkiem prawidłowego montażu sprawdzą się na ogrzewanie podłogowe, co niektórym wydaje się wątpliwe. Wynika to głównie z ich elastyczności i pozornej delikatności, przez co dużo osób myśli, że szybko zaczną się zniekształcać lub odspajać od podłoża. W rzeczywistości jest to świetne rozwiązanie, ponieważ panele są odporne na zmiany temperatury i mają zadowalające właściwości termiczne. Dobrze przewodzą ciepło i rozprowadzają je równomiernie po pomieszczeniach.

Panele winylowe trzeba regularnie wymieniać – mit!

Wbrew pozorom panele winylowe imitujące płytki mogą mieć do nich również podobne właściwości, oprócz podatności na odpryśnięcia i ułamania. Odporność paneli na uszkodzenia mechaniczne to ich główna zaleta. Pod wpływem kontaktu z wodą materiał nie puchnie, a w połączeniu z różnicami temperatur nie odkleja się od podłoża. Istnieją różne klasy wytrzymałości paneli, a ich dopasowanie do swoich potrzeb to klucz do ich trwałości i braku potrzeby regularnych wymian.

Panele nie dla alergików i osób starszych – mit!

Panele winylowe to przede wszystkim gwarancja prostego utrzymania podłogi w czystości. Plamy nie wgryzają się w produkt, a żeby w domu było czysto, wystarczy odkurzać i w razie potrzeby przetrzeć je wilgotną szmatką. Są antypoślizgowe i mają właściwości antystatyczne, dzięki czemu nie przyciągają kurzu i zabrudzeń. Nie są podatne także na pleśń i grzyby, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Oceń artykuł (2)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz