Materiał Partnera

Fakty i mity o korzystaniu z ASO

Fakty i mity o korzystaniu z ASO

Najtańszy warsztat samochodowy w mieście? Znajomy mechanik? A może jednak autoryzowana stacja obsługi pojazdów, zwana ASO? Gdzie oddajesz swoje auto do serwisu? Można odpowiedzieć: to zależy – od własnego doświadczenia z warsztatami i serwisami, od konstrukcji samochodu czy budżetu. Niestety, cały czas krążą pewne mity związane z korzystaniem z ASO. W naszym artykule staramy się je rozwiać – zapraszamy do lektury.

Taniej, ale czy lepiej?

Mit związany ze stwierdzeniem, że fachowcy z ASO wyciągają z klientów ostatnie grosze, jest chyba tym najbardziej rozpowszechnionym. Być może taka jest prawda, kiedy porównamy naprawy w ASO z pracami, które wykona dla nas znajomy mechanik, wymieniający części na zamienniki, kupione po okazyjnej cenie. Tutaj chodzi jednak o solidność i opłacalność korzystania z ASO w dłuższej perspektywie, zwłaszcza jeżeli stacja obsługi jest dedykowana konkretnej marce. ASO Fiat lub ASO Jeep nie mogą wykonać swoich usług bez należytej jakości i wysokich standardów. Samochód zostanie w nich wyposażony w najwyższej jakości części w trakcie naprawy, która przeprowadzana jest zgodnie z zaleceniami producenta, co oznacza 100% bezpieczeństwa. Inaczej jest w przypadku warsztatów reklamowanych jako tanie, w których złudna oszczędność może odbić się na kieszeni właściciela samochodu po jakimś czasie.

Wysoka jakość usług

Wspominaliśmy, że specjaliści, którzy serwisują samochody w ASO, działają zgodnie z normami producentów danej marki. Wiąże się to z użyciem specjalistycznego sprzętu, dedykowanego właśnie poszczególnym jej modelom, aktualizacją oprogramowania diagnostycznego, a także ze szkoleniami dla pracowników. Świadomość korzystania z ASO mają właściciele samochodów z wyższej półki, naszpikowanych elektroniką, z których serwisowaniem nie poradziliby sobie mechanicy z pierwszego lepszego warsztatu, bez odpowiedniego oprogramowania komputerowego, dostarczonego przez producenta auta. Wszystko to sprawia, że serwisowanie samochodu w ASO to synonim najwyższej jakości usług.

Większe szanse na późniejszą sprzedaż samochodu

Faktem jest również wolniejsze tracenie na wartości aut, których naprawy przebiegały w autoryzowanych stacjach obsługi. Dzięki temu możliwa jest korzystniejsza sprzedaż samochodu – klienci wolą bowiem zapłacić więcej pieniędzy za auto serwisowane w ASO, ponieważ mają pewność co do jego stanu technicznego i nie muszą obawiać się ukrytych wad – uzupełnia specjalista z salonu samochodowego ADF Auto z Wrocławia, który jest największym, autoryzowanym dealerem samochodów Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Abarth i IVECO w południowo-zachodniej Polsce.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz