Materiał Partnera

Fakty i mity na temat pielęgnacji włosów

Fakty i mity na temat pielęgnacji włosów

Z pielęgnacją włosów wiąże się wiele mitów. Jedni sugerują, by myć je codziennie, drudzy przestrzegają przed zbyt częstym czyszczeniem. Producenci prześcigają się w wymyślaniu odżywek i szamponów z coraz bardziej zaawansowaną formułą. Tylko czy te działania przynoszą oczekiwany efekt? Zdrowe, gęste i zadbane włosy to marzenie każdej kobiety. Co zrobić, by takie zdobyć? Poznaj fakty i mity na temat pielęgnacji włosów.

Częste mycie włosów

Powszechny mit dotyczący pielęgnacji włosów jest związany z częstotliwością ich mycia. Popularne stanowisko mówi, że nie należy ich czyścić zbyt często, ponieważ pojawia się przez to większa skłonność do przetłuszczania włosów. Prawdą jest, że takie sytuacje mogą mieć miejsce, jednak kiedy odpowiednio dobierzesz szampon do włosów, prawdopodobieństwo ich niszczenia jest znikome. Warto pamiętać także, by podczas mycia nie używać zbyt ciepłej wody.

Odżywka na czubku głowy

Właściwa pielęgnacja włosów nie może odbyć się bez używania odżywek i masek. Warto jednak pamiętać, by stosować te produkty tylko na końce włosów. Tak intensywne nawilżenie może znacząco przyczynić się do tworzenia efektu tłustych włosów.

Nadużywanie suszarki

Częste używanie suszarki nie wpływa niszcząco na włosy, tylko wtedy, gdy jest ona odpowiednio eksploatowana. Suszenie ze zbyt gorącym nawiewem może uszkodzić strukturę włosa. Najlepiej jest zatem suszyć włosy chłodnym powietrzem, które dodatkowo zamyka łuski włosa. To właśnie dlatego, podczas wizyty w salonie, każdy fryzjer damski używa suszarki z chłodnym nawiewem.

Podcinanie włosów

Regularne podcinanie włosów nie ma związku z ich szybszym wzrostem. Warto jednak zaznaczyć, że zdrowe końcówki rzadziej się kruszą, dzięki czemu mogą wydawać się dłuższe. Na zdrowy wygląd włosów ma wpływ nie tylko nasza pielęgnacja, a także fryzjer. Należy wybierać taki salon fryzjerski, który cechuje profesjonalizm oraz korzystanie z wysokiej jakości naturalnych kosmetyków. Jednym z polecanych wyborów jest Magdalena Głowacka Salon Fryzjerski.

Niszczące działanie kosmetyków do stylizacji

Kosmetyki stylizujące włosy przez niektóre z nas są używane codziennie. Często mówi się o ich negatywnym wpływie na strukturę włosa. Pianki, lakiery czy różnego rodzaju żele nie muszą działać niszcząco. Wystarczy odpowiednio zmyć dany produkt. W salonach fryzjerskich radzą, by używać w tym celu szamponów głęboko oczyszczających. 

Opracowanie:
Góra Kalwaria, Dominikańska 10
tel. 572 561 255
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz