Materiał Partnera

Fachowy sprzęt weterynaryjny i artykuły do chowu i hodowli zwierząt

Fachowy sprzęt weterynaryjny i artykuły do chowu i hodowli zwierząt

Hodowla zwierząt jest zadaniem skomplikowanym i wymagającym, dlatego niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznych artykułów i sprzętu weterynaryjnego. Poskramianie czy znakowanie trzody i bydła należy przeprowadzić we właściwy sposób, tak jak pojenie i karmienie zwierząt hodowlanych. Jakie dokładnie produkty są niezbędne do wykonywania tego typu prac bezpiecznie i sprawnie?

Odpowiednio oznakowane zwierzęta

Hodowla bydła i trzody oznacza konieczność właściwego znakowania zwierząt. W przypadku bydła najczęściej wykorzystuje się obrożę z numerem identyfikacyjnym, który przypisany jest do konkretnego okazu. W renomowanych sklepach z artykułami do chowu i hodowli zwierząt znaleźć można zatem m.in. obroże identyfikacyjne, numery, ale też opaski pęcinowe do znakowania krów czy nieszkodliwy, szybkoschnący tusz do pieczęci, która również jest jedną z form znakowania. Tego typu produkty znajdują się w asortymencie firmy Insatex-Mt, która posiada także artykuły przeznaczone do znakowania trzody. W tym wypadku również stosuje się specjalne kolczyki, jednak rozbudowana oferta obejmuje też karbownice do uszu ze stali nierdzewnej czy tatuownice zaciskowe, za pomocą których wykonuje się tatuaże na ciele zwierząt. Należy im zapewnić odpowiednie warunki – w tym wypadku zalecane są poszczególne artykuły, które pomagają np. w poskramianiu trzody czy bydła. Czochradło dla świń nie tylko pozwala na zniwelowanie swędzenia, ale też zwalcza insekty. Warto też zadbać o antystresowe gryzaki i piłki, a do bezbolesnego przepędzania trzody wykorzystywać specjalnie przystosowany do tego typu czynności poganiacz.

Właściwe karmienie

Optymalny rozwój trzody czy bydła możliwy jest jedynie dzięki zapewnieniu właściwego pokarmu. Za jego dostarczanie odpowiedzialne są konkretne artykuły, takie jak np. specjalistyczne karmidła na ruszta czy w wersji automatycznej. Dostęp do wody pitnej należy zapewnić zwierzętom hodowlanym za pomocą wygodnych poideł. Występują one w różnych wariantach: dla bydła sprawdzają się najlepiej niezamarzające, podgrzewane, z zaworem językowym, pływakowym bądź rurowym. W przypadku trzody warto zainteresować się poidłami i zraszaczami smoczkowymi, kulkowymi czy też miskowymi, które zapewniają świniom optymalny, komfortowy dostęp do źródła wody. Hodowla i chów zwierząt to również konieczność dbania o ich zdrowie za pomocą m.in. sprzętu weterynaryjnego. Aplikatory leków znacząco ułatwiają podawanie niezbędnych medykamentów, a w skład niezbędnych artykułów wchodzą również strzykawki, igły czy nici chirurgiczne. Należy jednak pamiętać, że tego typu produkty wysokiej klasy znaleźć można jedynie w renomowanych sklepach – bogata oferta obejmuje zarówno artykuły do chowu i hodowli, jak i sprzęt weterynaryjny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz