Eyeliner w pisaku, żelu czy pędzelku? Jaki eyeliner jest najlepszy?

Eyeliner w pisaku, żelu czy pędzelku? Jaki eyeliner jest najlepszy?

Na rynku mamy wiele typów eyelinerów. Są eyelinery w pisaku, żelu, gąbce, sztyfcie... To, który rodzaj kosmetyku będzie najlepszy, zależne jest jedynie od indywidualnych preferencji. To, co sprawdzi się na naszej powiece, niekoniecznie sprawdzi się na powiece naszej koleżanki – dlatego warto jest eksperymentować, wypróbowywać i dać ponieść się fantazji. Każdy kosmetyk ma swoje dobre i złe strony. Przeczytaj, jak znaleźć idealny eyeliner.

Jak wybrać dobry eyeliner?

Eyeliner w pisaku

Większość osób rozpoczyna swoją przygodę od eyelinera w pisaku – jest to najpopularniejsza i najbardziej podstawowa wersja kosmetyku, ale czy najlepsza?

Ciężko jest znaleźć końcówkę, która w pełni wyszłaby naprzeciw naszym oczekiwaniom. Nierzadko zdarza się, że jest za mało precyzyjna i zbyt twarda, aby namalować nią ładną, dokładną kreskę o idealnej długości.

Kolejną wadą eyelinera w pisaku jest szybkie wysychanie przez co jedno pociągnięcie nie wystarcza aby kolor był dobrze nasycony.

Eyeliner w pędzelku

Na początek, jednym z najlepszych wyborów jest eyeliner w pędzelku. Przy jego pomocy można uzyskać lepsze efekty niż eyelinerem w pisaku – łatwiej jest namalować prostą kreskę. Pędzelek jest precyzyjny i cienki, dzięki czemu możemy bardziej eksperymentować, a kształt kreski nie jest tak bardzo wymuszony jak w przypadku pisaka.

Linia, którą namalujemy, nie będzie miała postrzępionych krawędzi, co jest wielkim plusem pędzelka, a co może zdarzyć się, jeżeli aplikujemy kosmetyk pisakiem. Kolejnym z plusów kosmetyku jest intensywność koloru. Już jedna aplikacja pozwoli nam uzyskać nasycony kolor.

Eyeliner w żelu

Jeżeli wasze doświadczenie w używaniu eyelinerów jest bogatsze, możecie pokusić się na eyeliner w żelu. Zamknięty jest on w małym słoiczku i ma kremową konsystencję, dzięki której łatwiej się rozprowadza. Aby nanieść produkt na powiekę, będziesz potrzebować specjalnego pędzelka. Ten rodzaj eyelinera jest wydajny – wystarcza na długo. Będzie on również bardzo pomocny jeżeli chcemy wykonać elektryzujący, mocny i przyciągający spojrzenia makijaż. Podkreślić także należy, że jest on znacznie trwalszy od innych eyelinerów i nie rozmazuje się.

Alternatywne wersje eyelinera

Gąbka w kształcie pędzelka również jest wygodną metodą aplikacji i umożliwia precyzyjne poprowadzenie kreski na powiece. Co istotne gąbka sprawia, że tusz nie wysycha i nie traci pigmentu. Eyeliner z gąbką pozwala nam uzyskać żywy kolor.

Istnieje również wersja eyelinera w kamieniu. Nakłada się go na mokro. Kreska wykonana kosmetykiem jest trwała i intensywna, a konsystencja jest miękka, co pozwala na obrysowanie oka kreskami o różnej grubości i długości.

Jak zrobić kreskę eyelinerem?

Jeżeli chcesz namalować idealną kreskę, warto także pamiętać o jednym z przydatnych tricków. Zanim weźmiesz do ręki eyeliner, zacznij od przygotowania szkicu. Użyj dokładnie zatemperowanej kredki do oczu i namaluj linie. Potem o wiele łatwiej będzie można skorygować wszelkie niedociągnięcia. Na tak przygotowanej powiece poprowadzenie kreski eyelinerem lub każdym innym rodzajem kosmetyku nie powinno sprawić większych trudności. Jednak to, co decyduje o trwałości kosmetyku, niezależnie o jakim rodzaju eyelinera myślimy, to typ naszej skóry i powieki.

Zawsze również należy mieć na uwadze, że dobry eyeliner, to taki który odpowiada twoim indywidualnym potrzebom, a namalowanie perfekcyjnej kreski na powiece wymaga dużo treningu – do zadawalających efektów dochodzi się metodą wielu prób i błędów.

Kredka czy eyeliner?

Podstawową wadą kredki do oczu jest mniejsza precyzja w nakładaniu. Jest to klasyczny kosmetyk i wymaga mniejszej wprawy niż eyeliner, ale zrobiona nią kreska będzie szeroka i bardziej podatna na rozmazywanie.

Opracowanie:
Paulina
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz