Materiał Partnera

Euro Kuchnie: Jak stworzyć ergonomiczną i praktyczną kuchnię?

Euro Kuchnie: Jak stworzyć ergonomiczną i praktyczną kuchnię?

Kuchnia jest sercem praktycznie każdego domu i mieszkania. To w niej przygotowuje się wszelkie posiłki, nierzadko w nieopodal mieszczącej się jadalni spożywa wspólne posiłki. Ważne jest, aby pomieszczenie to było urządzone jednocześnie w sposób reprezentacyjny i możliwie praktyczny. W firmie Euro Kuchnie możesz liczyć na pomoc w stworzeniu funkcjonalnej kuchni. Czym się ona charakteryzuje?

Czym kierować się podczas projektowania kuchni?

Stylowa kuchnia na wymiar to marzenie każdego właściciela obiektu mieszkalnego. Niestety nie każde meble kuchenne będą funkcjonalne. Jak wyjaśnia nam ekspert z firmy Euro Kuchnie Meble kuchenne Łukasza Golca z Białej-Podlaskiej:

praktyczne jej wykończenie wymaga zastosowania się do pewnych aranżacyjnych zasad, które pozwolą na pracę bez uczucia zmęczenia. Stworzenie funkcjonalnej kuchni wymaga wydzielenia konkretnych przestrzeni użytkowych.

Jak informuje nas nasz rozmówca chodzi o wydzielenie stref: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania oraz gotowania. W firmie Euro Kuchnie, która od 2006 roku zajmuje się aranżacją nowoczesnych kuchni, zawsze każde zlecenie rozpoczyna się od dobrania dostępnych rozwiązań technicznych do wspomnianych obszarów. To główna rzecz wyróżniająca meble dedykowane konkretnym pomieszczeniom — projektowane indywidualnie, od tych z tzw. sieciówek, które nawet jeśli są modułowe, pozwalają poruszać się jedynie po gotowych wysokościach i szerokości wyposażenia.

Jak stworzyć funkcjonalną kuchnię?

Chcąc mieć do własnej dyspozycji kuchnię, która będzie równie estetyczna, elegancka, nowoczesna i reprezentacyjna co użyteczna — według wskazówek naszego rozmówcy wymaga wykonania zabudowy od początku do końca pod użytkownika. Trzeba przede wszystkim dostosować je do wielkości pomieszczenia, wzrostu osoby zeń korzystających, podobnie zresztą jak głębokość, szerokość szuflad, czy ilość półek. Nowoczesne meble pozwalają na dostęp do całej przestrzeni użytkowej, a zastosowane prowadnice, systemy cargo gwarantują bezpieczne i niezawodne działanie przez lata.

Opracowanie:
Biała Podlaska, Augusta Fieldorfa 26 lok. 6
tel. 501 417 077
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz