Materiał Partnera

Etapy wykańczania mieszkania pod klucz

Etapy wykańczania mieszkania pod klucz

Wykańczanie mieszkania przez firmę remontową może przybierać formę tzw. prac pod klucz. Tu należy przy tym wspomnieć o możliwości zastosowania takich usług, zarówno w przypadku pierwotnych lokali w stanie deweloperskim, jak i o gruntowej modernizacji wnętrz wcześniej już zamieszkanych. W drugim przypadku ważne są nie tylko działania projektowe i wykończeniowe, ale także przygotowawcze, w postaci przywrócenia pomieszczeniom stanu wyjściowego – deweloperskiego. Poznaj pozostałe etapy prac w modelu pod klucz!

Wizja lokalna

Pierwszym etapem wykończenia mieszkania pod klucz, jest przeprowadzenie przez daną firmę wizji lokalnej. Ważne są również przygotowane świadectwa energetyczne i konsultacje ze specjalistami energetyki, czy też budownictwa. W przypadku obiektów wolnostojących – domów jednorodzinnych – wizja lokalna jest szczególnie ważna wtedy, kiedy chcemy wyremontować obiekt w standardzie energooszczędności fn40, gdzie roczne zapotrzebowanie na energię, nie przekracza 60 kWh/(m2*rok).

Stworzenie umowy aranżacyjnej

W przypadku remontu mieszkania pod klucz, inwestora nie muszą interesować poszczególne etapy wykonawcze modernizacji wnętrz, ale przede wszystkim finalny efekt, przy którym ważna jest także odpowiednia jakość. To dlatego z firmą wykonawczą podpisywana jest tzw. umowa aranżacyjna, która uwzględnia wszystkie wytyczne klienta, a także dobór materiałów, sprzętów, czy też mebli i dodatków! Warto przy tym wiedzieć, że umowa aranżacyjna nie jest ani projektem, ani kosztorysem. Te opracowania, są wykonywane w kolejnych etapach.

Szczegółowy projekt

Projekt wykończenia mieszkania pod klucz musi być stworzony przy każdej inwestycji, i zawsze powinien mieć uwzględniony kosztorys, czy też wizualizacje. Z nich niekiedy można zrezygnować, jednak to one często skłaniają klientów indywidualnych do powierzenia firmie remontowej wszelkich prac od układania podłogi, po nawet dekorowanie pomieszczeń. Pamiętać należy również o tym, że szczegółowy projekt wykonawczy to klucz do realizacji inwestycji według naszych założeń. Jest to również ważny dokument uprawniający nas do ewentualnego zażądania poprawek.

Prace wykończeniowe

Prace wykończeniowe to kolejny etap realizacji remontu pod klucz. Jak już wspomniano mogą one odbywać się po uprzednim przygotowaniu przestrzeni do modernizacji, lub mogą być po prostu następnym krokiem ku pierwotnemu wykorzystaniu wnętrz. Same prace wykonawcze przeprowadzane są zaś tak, aby remont był krótki, a co za tym idzie tańszy. Na to zwracają właśnie uwagę klienci, którym już teraz polecić warto Zakład Remontowo-Budowlany Marcina Harasima.

Odbiór gotowego mieszkania

Ostatnim etapem prac wykończeniowych pod klucz jest wysprzątanie mieszkania, oraz jego dekoratorskie aranżowanie – o ile umowa zakładała tego rodzaj dodatkową usługę. Warto przy tym podkreślić, że mieszkania pod klucz, mają wykonane montaże sprzętów AGD i RTV, a także są wielokrotnie w pełni umeblowane. 

Opracowanie:
Jeziorki 60
tel. 514 587 265
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz