Materiał Partnera

Etapy szycia firan i zasłon na miarę

Etapy szycia firan i zasłon na miarę

Firany i zasłony występują dzisiaj w setach wersji. Różnią się one kolorami, tkaninami, rozmiarami, motywami oraz stylami wykonania. Inne firany i zasłony dobiera się do wnętrz eleganckich, a inne do tych przytulnych. Jeszcze inne stosowane są we wnętrzach awangardowych, skandynawskich czy rustykalnych. Aby zatem dobrze przygotować daną dekorację okienną, należy przejść kilka etapów.

Precyzyjny pomiar 

Pierwszym etapem przy szyciu firan oraz zasłon na specjalne zamówienie jest przeprowadzenie dokładnego pomiaru. Uwzględnić należy nie tylko wymiar systemu okiennego, ale także parapetu, całej ściany czy wysokość sufitu. Ocenić należy także kąty padania promieni słonecznych; kondygnację, na jakiej umieszczone jest okno; a także styl pomieszczenia. Warto przy tym wiedzieć, że pomiar można dokonać na własną rękę, przesyłając również fotografie i plany zagospodarowania przestrzeni danej pracowni, lub też można skorzystać z pomocy ekspertów.

To wtedy oni zajmą się tzw. wizją lokalną oraz ważnym wywiadem z klientem. Podczas niego dowiedzą się jakie zasłony oraz firany pasują najbardziej do gustu zamawiającego. Określony zostanie także budżet i aranżacje sezonowe: inne na zimę oraz lato. Szerokie usługi związane z szyciem tkanin dekoracyjnych zapewnia pracownia DOR-STYL, obsługująca właścicieli mieszkań, domów, hoteli, restauracji, biur czy szpitali i szkół.

Projekt aranżacji okiennej

Przy zamówieniu firany oraz zasłony na wymiar dana pracownia tworzy projekt. Niekiedy są to opracowania techniczne i rysunkowe. A niekiedy mają one również charakter cyfrowy – wizualizacje komputerowe. W obu przypadkach dobierane są rodzaje materiałów, ich kolory oraz wzory, elementy dekoracyjne, a także dodatki. Do nich zalicza się między innymi karnisze, które mogą posiadać specjalne szyny elektryczne zapewniające automatyczne zasłanianie/odsłanianie okien zasłonami.

Projekty aranżacji okien są często spójne nie tylko ze stylem danego pomieszczenia i jego przeznaczeniem, ale także z innymi tkaninami dekoracyjnymi: poduszkami, dywanami, prześcieradłami oraz obiciami tapicerskimi mebli. Najlepsze pracownie dbają o każdy szczegół. Mogą one stworzyć zarówno firany i zasłony stonowane, jak i takie, które w pomieszczeniu będą grały pierwsze skrzypce.

Wyróżniające się tkaniny warto wybierać dla stylu awangardowego, nowoczesnego i dla porządku retro. Modna jest ciężka satyna, geometryczne wzory oraz motywy art deco. Popularne są również przydymione kolory tworzące niemalże obrazy olejne na tkaninach. Wciąż popularne są również lejące się i mleczne woale, które idealne są przy wnętrzach pomalowanych na biało. Świetnie sprawdzają się przy szklanych drzwiach tarasowych.

Szycie i montaż

Po uszyciu danych zasłon i firan, którego czas zawsze określany jest w projekcie, niektóre pracownie osobiście dostarczają klientowi zestawy, pomagając w montażu. Z takiej usługi korzystają najczęściej zarządcy restauracji, hoteli, dworków, pałacyków oraz innych reprezentatywnych i ekskluzywnych miejsc. Klienci indywidualni mogą zaś poprosić o telefoniczny instruktaż oraz wysyłkę gotowych produktów kurierem. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz