Materiał Partnera

Etapy remontu łazienki

Etapy remontu łazienki

Remont łazienki jest znacznie bardziej skomplikowany, niż ten związany z wykończeniem salonu, sypialni, czy innych pomieszczeń w domu. Wiąże się on bowiem z szeregiem prac instalacyjnych, montażowych, a także oczywiście remontowych, które muszą zostać wykonane w odpowiednim czasie i kolejności. Poznaj uproszczone działanie, przy remoncie łazienki!

Przygotowanie przestrzeni pod remont

W przypadku nowego budownictwa, najczęściej przestrzeń łazienki przygotowana jest bezpośrednio, do działań wykończeniowych – mowa wtedy o pełnym stanie deweloperskim. Niestety remonty wcześniej użytkowanych pomieszczeń są bardziej skomplikowane. Muszą one zacząć się od wielu elementów taki, jak usunięcie mebli, armatury, grzejników, umywalek, zestawów WC, a także kabin prysznicowych i wanien. Ważnym elementem, jest także skucie starej glazury, co niestety generuje dużą ilość zanieczyszczeń oraz hałasu. Na szczęście z pomocą przychodzą dzisiaj specjalistyczne firmy wykończeniowe, które znają techniki szybkiego przygotowywania przestrzeni pod remont.

Prace instalatorskie

Przy remoncie łazienki nigdy nie powinniśmy zapominać o wymianie instalacji. Może to nas kosztować w przyszłości wiele pieniędzy, które w optymalizowany sposób warto wydać od razu. To pozwoli uniknąć nam niepotrzebnego kłucia płytek i kolejnych remontów, po zakończeniu poprzedniego. Prace instalatorskie, powinny zatem dotyczyć: wymiany instalacji elektrycznej, wymianę gniazd, wymianę przyłączeń oświetleniowych, wymianę armatury wodno-kanalizacyjnej, a nawet przewodów wentylacyjnych. Ważne przy tym jest to, aby ekipa wykończeniowa, współpracowała ściśle z wykonawcami instalacji tak, aby uzyskać w finalnym efekcie łazienkę piękną, funkcjonalną i przede wszystkim bezpieczną!

Prace remontowe

Do prac remontowych, zaliczyć może przede wszystkim te, które są wykonywane bezpośrednio po założeniu instalacji. Mowa o czynnościach związanych z wyrównywaniem ścian, ich pełnym stawianiem, czy odnawianiem podłoża i sufitu. Wszystkie prace remontowe, poprzedzają zatem wykończenie wnętrza, które musi być precyzyjne i prowadzone według wcześniej ustalonego harmonogramu, kosztorysu, a także projektu.

Prace wykończeniowe

Pracami wykończeniowymi w przestrzeniach łazienek, są: gruntowanie podłoża i ścian, malowanie powierzchni płaskich, tapetowanie, glazurowanie, wykładanie drewnem i kamieniem naturalnym, tynkowanie, montowanie oświetlenia, tak zwany montaż biały (wanna, kabina prysznicowa itd.), montowanie mebli, a także szereg prac dekoratorskich, związanych z doborem np. luster, zasłon/rolet, czy nawet tak drobnych elementów, jak świece, czy nawet kwiaty! Dzisiaj najlepsze firmy, są bowiem otwarte na wykonywanie zleceń wykańczania wnętrz, w tym łazienek, w wersji pod klucz. Takie rozwiązanie polega na stworzeniu projektu wraz z klientem, a następnie jego pełna realizacja bez uczestnictwa w procesie remontowym zleceniodawcy. W tym czasie może on wyjechać np. na wakacje, odbierając po nim łazienkę po pełnej metamorfozie. Doświadczenie w tego typu pracach, ma między innymi Maciej Kujawa i jego ekipa specjalistów z firmy Usługi Remontowo-Budowlane Wykończenia Wnętrz. Z takimi przedsiębiorstwami remont przebiegnie nie tylko szybko, ale i tanio! 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz