Materiał Partnera

Etapy projektowania wnętrz

Etapy projektowania wnętrz

Z usług projektowania wnętrz powszechnie korzystają właściciele hoteli, restauracji, budynków biurowych, salonów piękności, czy też sklepów odzieżowych. Coraz częściej po pomoc do specjalistów architektury, wnętrzarstwa oraz dekoratorstwa, zgłaszają się także klienci indywidulni, którzy marzą o nietuzinkowo wykończonych pomieszczeniach swoich domów lub mieszkań. Usługi projektowania wnętrz są bardzo opłacalne, a często sprzyjają też szybszym remontom.

Wizja lokalna i konsultacje z klientem

Pierwszym etapem prac przy projektowaniu wnętrz jest przeprowadzanie wnikliwej wizji lokalnej danego mieszkania, czy domu, a także zapoznanie się z dokumentacją zagospodarowania przestrzennego. Działanie te są bardzo ważne, ponieważ określają wszystkie uwarunkowania techniczne budynku. Dzięki temu klient może dowiedzieć się, w jakim zakresie można przeprowadzić modernizacje wnętrz – czasem różnego rodzaju czynniki, np. rozkład instalacji gazowej, powodują, że niektóre pomysły nie mogą być zrealizowane. Po przeprowadzonej wizji lokalnej projektant wnętrz wraz z klientem dokładnie określą styl każdego z pomieszczeń, budżet, harmonogram prac, a także rodzaje wykorzystanych materiałów budowlanych, wykończeniowych oraz dekoracyjnych. Warto wiedzieć, że najlepsze pracownie są w stanie odtworzyć w 100% wizję zamawiającego, ulepszając ją i tworząc w ten sposób niepowtarzalne przestrzenie mieszkalne – piękne, designerskie oraz bardzo funkcjonalne.

Projekt wraz z wizualizacjami

Drugi etap prac przy projektowaniu wnętrz to wykonawstwo odpowiedniej dokumentacji technicznej, rysunkowej, obliczeniowej, a także podglądowej. Najlepsze pracownie wykorzystują technologię 3D do przedstawienia klientom planowanego zagospodarowania całej przestrzeni. Często taki projekt tworzony jest w kilku wersjach, a po konsultacjach z zamawiającym poprawiany i ponownie okazany do akceptacji. Po braku jakichkolwiek uwag, pracownia projektowania wnętrz nawiązuje kontakt z partnerską firmą remontową, w celu wdrożenia wszystkich ustaleń w życie. Istotne jest przy tym to, aby pracownia architektoniczno-dekoratorska, przejęła nadzór nad wykonawstwem wszystkich robót. Tak jest w przypadku firmy Design Me Sylwii Chmielewskiej, która ma za sobą przygotowanie mieszkań oraz domów w takich stylach jak modernistycznym, awangardowym, klasycznym, skandynawskim, wiejskim, industrialnym, czy też rustykalnym. Kompleksowość usług, wysoka jakość prac i iście artystyczna wizja wnętrz, gwarantowane!

Kierowanie pracami remontowymi

Ostatnim etapem przy procesie projektowania wnętrz, jest kontrolowanie przez daną pracownię prac remontowych. Nadzór przy inwestycji jest bardzo ważny, bo to dzięki niemu ekipa budowlana jeden do jednego, przygotuje wszystkie uwzględnione w dokumentacji pomieszczenia. Jest to również ważne przy wystąpieniu wszelakich problemów technicznych. Warto również pamiętać o tym, że najlepsze pracownie projektowane są również gotowe na przygotowanie dekoracji w domach – wybór zasłon, tkanin dekoracyjnych, czy innego rodzaju dodatków, które mają olbrzymie znacznie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz