Materiał Partnera

Estetyka uśmiechu – zdrowe i piękne zęby

Estetyka uśmiechu – zdrowe i piękne zęby

Zdrowy i piękny uśmiech ciężko jest utrzymać tylko we warunkach domowych. Ważne dla estetyki jamy ustnej jest odwiedzanie gabinetów stomatologicznych świadczących pomoc medyczną z zakresu dentystyki zachowawczej czy estetycznej. Najlepsze z nich zaproponują Ci zabiegi scalingu, piaskowania, fluoryzacji, lakierowania, a także polerowania zębów. Finalnym etapem będzie wybielanie zębów!

Zacznij od wyleczenia zębów

Jeśli marzysz o hollywoodzkim uśmiechu, przede wszystkim musisz skupić się nie na stomatologii estetycznej, ale zachowawczej – ważna jest również profilaktyka zdrowotna jamy ustnej. Ważne jest usunięcie między innymi próchnicy zębów, co dzisiaj wykonywane jest w bardzo szybki oraz bezbolesny sposób. Oferowane wypełnienia są zaś zaliczane do wysokoestetycznych – dzisiaj wykorzystuje się między innymi te on-lay i in-lay, a także w przypadku większych ubytków korony kompozytowe bądź porcelanowe. Wyeliminowanie próchnicy czy zapaleń przyzębia to nie koniec starań związanych z chęcią posiadania śnieżnobiałych oraz zdrowych zębów. Ważna jest również wspomniana profilaktyka. Przede wszystkim należy poprosić dentystę o zaprezentowanie odpowiedniej techniki czyszczenia zębów i szczelni pomiędzy nimi. Dobierze on również dla Ciebie najlepszą pastę i szczoteczkę oraz wykona zabieg fluoryzacji i lakierowania. Wykonuje się je w celu zabezpieczenia powierzchni szkliwa przed szkodliwym działaniom cukrów, czy kwasów. Zawsze pamiętaj jednak o tym, aby wybierać sprawdzonych specjalistów. Jednym z nich jest lek. stomatolog Agata Kozłowska, które w swoim gabinecie oferuje zarówno stomatologię zachowawczą, jak i estetyczną i dziecięcą.

Zabiegi estetyczne w gabinecie stomatologicznym

Warto wiedzieć, że tylko najlepsze gabinety stomatologiczne oferują zabiegi estetyczne zębów. Jest to bowiem związane z koniecznością posiadania nowoczesnych urządzeń, a także z wysokimi kosztami materiałów dentystycznych. Nie oznacza to jednak tego, że wybielanie zębów, czy innego rodzaju działania poprawiające wygląd jamy ustnej należą do bardzo drogich. Warto bowiem przede wszystkim przynajmniej raz w roku udać się do stomatologa, który wykona piaskowanie, a także scaling zębów. Zabiegi te pozwalają na usunięcie przebarwień między innymi po tytoniu i kawie. Warstwa złogów kamienia nazębnego charakteryzująca się żółtym, a nawet brązowym kolorem bardzo szybko jest usuwana dzięki wysokiemu ciśnieniowi wody z piaskiem, a także dzięki falom ultradźwiękowym. Jest to również ważne dla zdrowia zębów i dziąseł. Kamień nazębny i poddziąsłowy powoduje bardzo poważne choroby próchniczne. Pamiętaj, że do zabiegu profesjonalnego wybielania nakładkowego czy lampowego, będziesz mógł przystąpić dopiero po wyleczeniu zębów, a także po przeprowadzanych zabiegach salingu i piaskowania. Jeśli nie jesteś zaś zadowolony z kształtów swoich zębów, a nie masz problemu ortodontycznego, może wybrać popularne licówki!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz