Artykuł sponsorowany

Energooszczędny dom dzięki jego automatyzacji

Energooszczędny dom dzięki jego automatyzacji

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe dąży do tego, aby wznosić obiekty mieszkalne, które będą bardzo komfortowe, estetyczne wizualne, ale również proekologiczne oraz energooszczędne. Taką politykę zarządzania swoim budynkiem można uzyskać między innymi dzięki jego automatyzacji. Mowa o tak zwanym inteligentnym domu, który pozwala na optymalizowanie eksploatacji różnych urządzeń.

Inteligentny dom – zaprojektowanie

Marzenia o systemie automatyzacji budynku i optymalizacji eksploatacji urządzeń w nim działających warto zacząć już na etapie projektu domu. Najlepsze firmy wdrażające dla swoich klientów tak zwane systemy inteligentnego domu są jednak w stanie przystosować niemalże każdy budynek, również ten użyteczności publicznej, przeznaczenia pracowniczego, czy też gospodarczego. Istotne jest jednak to, aby współpracować z przedsiębiorstwem posiadającym odpowiednie certyfikaty: AAT DSC POWER NEO, AAT IP, AMPIO, ESSER, PLATAN, SATEL, FUJIKURA, DELTADORE, czy też DERSO IP. Podmioty wyróżniające się tak szerokim zakresem certyfikacyjnym będą w stanie nie tylko zaproponować zaprojektowanie, zamontowanie i instruktaż obsługi systemu inteligentnego domu, ale również wykonają wszelkie instalacje elektryczne, alarmy, domofony, automatykę napędu bram, monitoring CCTV, TV przemysłową, instalacje fotowoltaiczne, a także systemy: sygnalizacji pożaru, nagłaśniania, oddymiania, kontroli dostępu, ostrzegania DSO, czy sieci komputerowych i teleinformatycznych. Tak szeroką ofertę pełną innowacyjnych rozwiązań zmierzających między innymi ku energooszczędności budynków, dla swoich klientów indywidualnych, biznesowych oraz publicznych, przedstawia firma Fokus.

Inteligentny dom – generowanie oszczędności

System inteligentnego domu wdrażany jest przez wielu właścicieli domów z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest pełen komfort w użytkowaniu budynku, a drugi stanowi chęć tworzenia środowiska mieszkalnego zapewniającego oszczędność mediów, co wiąże się z generowanie finansowych korzyści. Automatyzacja domu najczęściej związana jest z montażem tak zwanej centrali pogodowej, sterowników ogrzewania, sterowników oświetlenia, a także sterowników pozwalających na zarządzanie bramami, roletami, czy instalacją nawadniającą ogród. Istotne jest to, że użytkownik inteligentnego domu może zarówno pozwolić sobie na „ręczne sterowanie” tabletem, smartfonem, czy pilotem, jak i postawić na pełną automatyzację procesów zarządzania wymienionymi elementami, które będą optymalizowały swoje użycie dzięki licznym czujnikom. To dzięki nim możliwe jest między innymi dostosowanie temperatury wnętrz domu do pogody, czy też poziomu oświetlenia sztucznego do danej pory dnia. Takie działania sprzyjają nie tylko proekologiczności, ale właśnie oszczędności pieniędzy za użytkowanie mediów: wody, prądu, czy nawet gazu. Według rynkowych analiz, systemy inteligentnych domów, za kilka lat staną się nieodłącznym komponentem każdego budynku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz