Materiał Partnera

Elewacja domu – jakie materiały sprawdzą się najlepiej?

Elewacja domu – jakie materiały sprawdzą się najlepiej?
Czy elewacja może spełniać ważne funkcje techniczne i jednocześnie być dziełem sztuki? Oczywiście, że tak. Jednakże aby, tak się stało, inwestor musi wykazać się doskonałym planowaniem. Zarówno jeżeli chodzi o dobór materiałów wykończeniowych, jak i doświadczonego wykonawcy. Nie należy to zadań najprostszych. Na jakie rozwiązania warto obecnie postawić, żebym wymarzony dom, prezentował się pięknie z każdej strony?

Nowoczesna ekstrawagancja czy klasyka gatunku?

Wykończenie elewacji powinno być dopasowane przede wszystkim do ogólnej koncepcji architektonicznej budynku. Choć obecnie obserwuje się wyraźny wzrost zainteresowania wznoszeniem budynków o charakterystyce nowoczesnej, nie oznacza to, że całkowicie zniknęły domy klasyczne. W pierwszym przypadku inwestorzy mogą, a w zasadzie muszą postawić na rozwiązania odważne. Doskonały przykład stanowi tutaj blacha na rąbek zatrzaskowy, która nadaje całości absolutnie modernistycznego wyglądu. Przy pracach elewacyjnych sprawdzą się także różnego rodzaju płytki i deski wykonane z włóknocementu, aczkolwiek w ich przypadku warto pamiętać o dość mocno sprecyzowanych wymogach kolorystycznych. Aby dom wyglądał nowocześnie, warto postawić na grafit lub antracyt.

Jeżeli zaś chodzi o domy o architekturze klasycznej, to gama dostępnych rozwiązań wydaje się nieco większa, lub może lepiej – bardziej elastyczna. Z pewnością sprawdzą się tutaj cegły i płytki klinkierowe. Nie można także nie wspomnieć o kamieniu naturalnym i syntetycznym. Zjawiskowego wyglądu nadadzą także wstawki z drewna naturalnego. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Czy istnieją rozwiązania uniwersalne?

Istnieje spora grupa klientów, którym zależy zarówno na wysokiej estetyce, jak i na tym, aby specjalnie się nie wyróżniać. Jakie materiały sprawdzą się zatem na domach nowoczesnych i klasycznych w równej mierze? Mowa tutaj przede wszystkim o tynkach strukturalnych i farbach, które poza tym, że są niezwykle trwałe na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz warunki środowiskowe, cechują się także idealnym stosunkiem ceny do jakości.

Oczywiście żaden nawet najdroższy materiał nie sprawdzi się na elewacji, jeżeli zostanie zamontowany lub położony niezgodnie ze sztuką budowlaną. Szukając wykonawcy, trzeba zwrócić uwagę na doświadczenie i idącą z nim renomę. Firmy takie jak Adz Construction Company Usługi Remontowo-Budowlane zapewniają swoim klientom obsługę kompleksową. W zakresie prac znajduje się nie tylko realizacja zlecenia, ale także rzetelne wycena, dzięki której inwestorzy od samego początku mogą sprawdzić, z jakimi kosztami mają do czynienia. Elewacja zdecydowanie stanowi wizytówkę domu. W pewnym sensie powinna być też odzwierciedleniem charakteru właścicieli.

Opracowanie:
Sokołów Podlaski, Bohaterów Westerplatte 23
tel. 510 527 379
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz