Materiał Partnera

Elementy konstrukcyjne wykonywane w profesjonalnej stolarni

Elementy konstrukcyjne wykonywane w profesjonalnej stolarni

Większość konstrukcji wykorzystuje elementy drewniane – charakteryzują się one sporą wytrzymałością, można je idealnie dopasować do wymagań projektowych i zapewniają wieloletnią, bezproblemową eksploatację. Należy jednak pamiętać, że muszą być wykonane z wysokiej jakości drewna przez profesjonalną stolarnię. Jakie konkretnie elementy konstrukcyjne są w stanie zrealizować stolarze?

Dach zbudowany od podstaw

Jedną z najbardziej wykorzystujących drewno jako materiał konstrukcyjny części domów i innych obiektów jest dach. Z tego surowca wykonuje się specjalistyczny stelaż pokrycia, czyli tzw. więźbę dachową. Składa się ona z wielu elementów, które muszą być wykonane w zakładzie stolarskim w sposób profesjonalny – od ich dopasowania zależy szczelność dachu i jego wytrzymałość, a co za tym idzie bezpieczeństwo i komfort użytkowników obiektu. Drewniany szkielet składa się m.in. z krokwi i murłat, które w pokryciach dachowych z wiązarów rozporowych muszą być ze sobą bardzo dobrze połączone. Oznacza to konieczność wykonania tych elementów w stolarni w taki sposób, by były do siebie idealnie dopasowane.

Stolarnia u Górala realizuje wszelkie zamówienia związane z konstruowaniem więźby dachowej, co oznacza wykonanie nie tylko krokwi i murłat, ale też wieńców, wiązarów, zastrzałów, płatwi kalenicowych, stropowych czy pośrednich. Stolarze na zamówienie klientów są w stanie wykonać także wiele innych elementów konstrukcyjnych – jakich konkretnie?

Wytrzymała konstrukcja

Trudno wyobrazić sobie stabilną i solidną konstrukcję bez zastosowania odpowiednich elementów. Nierzadko są  to nawet kompletne obiekty drewniane, których realizacją także zajmują się profesjonalne stolarnie. Stolarz jest w stanie wykonać na życzenie klienta ściany szkieletowe o różnych wymiarach z wysokiej jakości drewna, schody zapewniające komfort użytkownikom czy wiaty. Podłoża i pale fundamentowe czy ramy powinny być zrealizowane zgodnie z założeniami projektowymi dla danej inwestycji budowlanej. Gwarantuje to ich wykonanie w profesjonalnej stolarni, która świadczy kompleksowe usługi z zakresu przygotowywania drewnianych elementów konstrukcyjnych.

Co ciekawe, renomowane zakłady stolarskie są w stanie nie tylko stworzyć poszczególne wyroby z drewna, ale także sporządzić ich wstępny projekt czy zadbać o poprawny montaż. Pełen zakres świadczonych usług stolarskich i ciesielskich obejmuje zatem nie tylko możliwość wykonania komponentów więźby dachowej, ścian szkieletowych czy schodów, ale też ich odpowiednie zamontowanie w budynku.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz