Materiał Partnera

Elementy instalacji wodno-kanalizacyjnych

Elementy instalacji wodno-kanalizacyjnych

Instalacje wodno-kanalizacyjne mają swoją określoną żywotność. Jeśli Twój dom eksploatuje je dłużej, niż kilkanaście lat, być może należy zastanowić się nad ich modernizacją. Nie tylko wpłynie to na bezpieczeństwo użytkowe, oraz na energooszczędność, ale także na zwiększenie poziomu sanitarnego. Długo eksploatowane instalacje emitują do wody szkodliwe substancje i przepuszczają różnego rodzaju bakterie. Stawiając na swoje zdrowie, wybieraj nowoczesne systemy!

Z czego składa się wewnętrzna sieć?

Wewnętrzna sieć wodno-kanalizacyjna, składa się z nawet kilkudziesięciu odmiennych elementów, czy części. Uogólniając wyróżnić można przede wszystkim tak zwane przybory sanitarne, za które uważa się zlewozmywaki, umywalki, czy miski ustępowe. Kolejnym, ukrytymi podzespołami, są zaś przykanaliki, poziomy kanalizacyjne, podejścia, syfony, wpusty, czyszczaki, przewody wentylacyjne, zabezpieczenia przeciwzalewowe, łączki i kształtki, zawory odcinające, studzienki rewizyjne, oraz oczywiście rury.

Rury stosowane w instalacjach wodno-kanalizacyjnych

Tworząc instalacje wodno-kanalizacyjne, należy pamiętać o wyborze wysokich jakościowo rur. To one mają bowiem odseparować całą sieć i przekazywany surowiec od środowiska zewnętrznego, zarówno jeśli chodzi o zapach, jak i też o dźwięk. Należy zatem pamiętać o tym, że przyłącza wymagają posiadania odpowiedniej izolacji akustycznej oraz cieplnej, co znacznie podwyższa ich parametry techniczne. Połączenia pomiędzy rurami, powinny być wykonane zaś w systemie kielichowym z zastosowaniem najwyższej klasy uszczelek – na nich nigdy nie powinniśmy oszczędzać!

Pamiętać należy również o tym, że każdy pion kanalizacyjny musi mieć wentylację, a rury powinny być wykonane z odpowiednich materiałów. Obecnie wykorzystuje się głównie polipropylen (PP), żywicę poliestrową wzmacnianą włóknem szklanym (GRE) oraz różne odmiany polichlorku winylu (PVC). Popularne są wciąż jednak rury żeliwne, lub HDPE. W przypadku inwestowania jednak w instalacje z tworzyw sztucznych, należy pamiętać o tym, że mogą one ulec rozszerzeniu pod wpływem temperatury. Istotne jest zatem zastosowanie specjalnych mocowań pionów do ścian, a także kształtek kompensacyjnych.

Gdzie kupować elementy sieci sanitarnych?

Elementy sieci sanitarnych, należy zawsze kupować, wraz z architektem, czy pracownią montażową, w odpowiednim pod względem renomy sklepie budowlanym. Zawsze powinien od gwarantować wgląd od deklaracji użytkowych produktów, a także powinien zatrudniać ekspertów oferujących również szerokie doradztwo techniczne. Takie można uzyskać w sklepie Wojciecha Jakubowicza, który działa od 1995 roku w Gąsawie, doskonale znając przemiany rynku obrotem materiałami budowlanymi oraz akcesoriami elektrycznymi! 

Opracowanie:
Gąsawa, Trzemeszeńska 2a
tel. 52 302 52 99
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz