Materiał Partnera

Elementy dekoracyjne w biurze. Nie zapominaj o wykończeniach!

Elementy dekoracyjne w biurze. Nie zapominaj o wykończeniach!

Projektowanie biur to bardzo poważny temat. Idealne biuro to połączenie estetyki, funkcjonalności, ergonomii,mobilności, potrzeb pracowników oraz specyfiki firmy. Stwierdzenie, że biuro to wizytówka firmy, wcale nie jest przesadne. To coś, co widzi klient zaraz po przekroczeniu progu. Coś, na czym bazuje swoją opinię w pierwszych minutach pobytu w siedzibie firmy. Dlatego wnętrze powinno zostać zaprojektowane z troską nawet o najmniejszy szczegół.

Projekt biura

Przy projektowaniu biura warto pamiętać o kilku przydatnych uwagach. Jeśli chodzi o meble, muszą one pochodzić z jednego kompletu. Jeśli umeblowanie nie współgra ze sobą, a jego elementy są innego koloru, wzbudza to chaos, ale także przyczynia się do negatywnego postrzegania firmy przez osoby, które ją odwiedzają. Dobrze jest też zadbać o to, aby w pomieszczeniach nie panował przepych - jeśli chodzi o aranżacje biur, minimalizm jest bardzo wskazany. Ważne są także podłogi. Powinno zrezygnować się z parkietu, gdyż chodzenie po nim, zwłaszcza w butach na obcasie, stwarza niepotrzebny hałas. Jest jeszcze wiele zabiegów, dzięki którym można poprawić ergonomię w miejscu pracy. Na pewno wiedzą o nich architekci z firmy Interbiuro, zajmującej się taką kwestią jak space plan, czyli aranżacje biurowe. Do profesjonalnego projektu wnętrz biurowych należy bowiem zatrudnić odpowiedniego wykonawcę, który zna się na obowiązujących trendach i dopasuje nie tylko meble, ale również wykończenie pomieszczeń do charakteru spółki oraz jej pracowników i klientów. Jest to trudne i czasochłonne zadanie, które trzeba wykonać bezbłędnie.

Jakie elementy dekoracyjne w biurze?

Biuro to miejsce, do którego nie pasują zwyczajne elementy dekoracyjne z domu, takie jak ładne firanki. Jest to wnętrze, w którym trzeba posłużyć się nieco bardziej subtelnym wystrojem. Takim sposobem na nadanie pomieszczeniom biurowym nieco więcej szyku i fantazji są wykończenia. Ściany nie muszą być jedynie białe - w biurze dobrze jest pomyśleć o ściankach działowych ze szkła, które będą wyróżniały się ciekawym wzornictwem, przez co nie będą monotonne. Także wykładzina podłogowa nie musi być szara i bez wyrazu - firma Interbiuro zajmuje się dystrybucją wykładziny w płytkach, będącej produktem amerykańskiej firmy Interface. Dzięki bogatemu wzornictwu, ten materiał nada się do każdego biura. W zakres usług tego przedsiębiorstwa wchodzi także fit out, czyli wyposażenie wnętrz placówek zgodnie z wcześniejszym projektem.


Do innych elementów dekoracyjnych mogą należeć również zegary ścienne. Takie przedmioty będą nie tylko informowały klientów oraz pracowników o czasie, ale także dopełniały umeblowanie pomieszczeń. Równie subtelnym wyposażeniem może być podstawka na wizytówki czy ramka ze zdjęciem. Trzeba jedynie pamiętać, aby ograniczyć się z dekoracją biura. Takie odpowiednio dopasowane elementy wystroju pokażą klasę właściciela biura, ale także jego profesjonalne podejście do pracy.

Oceń artykuł (2)
3.5
Komentarze
Dodaj komentarz