Artykuł sponsorowany

Elementy automatyki przemysłowej tworzyw sztucznych

Elementy automatyki przemysłowej tworzyw sztucznych

Automatyzacja procesów produkcji ma szczególne znaczenie w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Celem korzystania z rozwiązań z wykorzystaniem robotów jest optymalizacja procesów technologicznych w fabrykach. Przedsiębiorcy doceniają dynamizm w rozwoju tego sektora i coraz częściej wybierają profesjonalny sprzęt do paletyzacji czy stacje dodawania i obcinania insertów.

Paletyzacja, etykietowanie oraz wykonywanie innych powtarzalnych czynności może zostać zautomatyzowane. W branży przetwórstwa tworzyw sztucznych możliwe jest zastąpienie pracy rąk ludzkich robotami, które zapewniają spektakularne wyniki w pracy. Pozytywnie wpływają również na prestiż przedsiębiorstwa i bezpieczeństwo pracowników.

Sposoby automatyzacji pracy

Dostępne w ofercie firmy Gripper-Pol sposoby automatyzacji pracy mogą być stosowane w branżach związanych z przetwórstwem tworzyw sztucznych. Do zoptymalizowania wyników i usprawnienia pracy wykorzystywane są:

  • urządzenia i linie montażowe,
  • urządzenia do transportu bliskiego,
  • profesjonalny sprzęt do paletyzacji i etykietowania produktów,
  • stacje obcinania i dodawania insertów.

Nad przebiegiem wszystkich procesów czuwa system kontrolny, który umożliwia dokonywanie pomiarów, gromadzenie oraz analizowanie danych.

Paletyzacja i etykietowanie produktów

Automatyzacja procesów, które są powtarzalne i schematyczne pozwala na znaczne oszczędności czasu i pieniędzy. Potencjał pracowników może zostać wykorzystany w innych, bardziej kreatywnych obszarach.

Paletyzacja z pomocą robota usprawnia pracę i umożliwia przenoszenie towarów o znacznej masie. Nie stanowi przy tym zagrożenia dla zdrowia pracowników. Natomiast etykietowanie opakowań zbiorczych i pojedynczych produktów pozwala na dokładne ich opisywanie według jednego, ustalonego odgórnie schematu. Zaawansowane urządzenia radzą sobie równie dobrze z pracą powtarzalną, taśmową, jak również realizacją bardziej skomplikowanych zadań.

Zalety automatyki przemysłowej

Automatyka przemysłowa zdecydowanie podnosi wydajność, komfort i bezpieczeństwo pracy. Systemy paletyzacji, podobnie jak etykietowanie, mogą odciążyć pracowników. To spore ułatwienie zwłaszcza dla osób pracujących w trudnych warunkach, np. w wysokiej lub niskiej temperaturze.

Roboty nie tylko poprawiają wyniki przedsiębiorstwa, ale też sprzyjają wyższej efektywności produkcji i bezpieczeństwu pracowników. Odpowiednio zaprojektowane, pracujące w tzw. klatkach bezpieczeństwa są w pełni kontrolowane. Eliminują ryzyko wypadków na stanowiskach pracy oraz w obrębie całej strefy roboczej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz