Artykuł sponsorowany

Elektrownia we własnym zakresie

Elektrownia we własnym zakresie

Ze względu na wciąż rosnącą liczbę sprzętu elektronicznego we współczesnych domach, rośnie również zużycie energii elektrycznej. Wiąże się to oczywiście ze stosunkowo wysokimi rachunkami. Aby ograniczyć te wydatki coraz więcej inwestorów, budujących nowe domy decyduje się na montaż paneli solarnych. Rozwiązanie to niesie za sobą wiele korzyści i przysparza wielu kontrowersji. Czy instalacja solarna rzeczywiście może stać się rozwiązaniem problemów?

Instalacja solarna – co i za ile?

Założenie instalacji solarnej związane jest oczywiście z pewnymi kosztami. I właśnie od podejścia do tych kosztów zależało będzie, czy instalacja zostanie założona na dachu domu. Jeżeli o instalacji tej będzie się myślało w kategoriach jednorazowego wydatku, może okazać się, że będzie to wydatek zbyt duży i relatywnie niepotrzebny. Jeżeli zaś pomyśli się o tym, jako o inwestycji na lata, sprawa prezentuje się zupełnie inaczej. Ile kosztuje instalacja solarna? Nie na się na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy od zapotrzebowania energetycznego. W zależności od potrzeb trzeba liczyć się z wydatkiem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W zakresie obliczenia mocy instalacji solarnej, która zapewni swobodne użytkowanie całego sprzętu elektronicznego, warto zwrócić się do profesjonalistów.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Mroktech, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom łatwy dostęp do montażu wszelkiego rodzaju instalacji. Firma słynie przede wszystkim z rzetelności oraz terminowości wykonywanych zleceń. Klienci mogą liczyć na szeroko zakrojone doradztwo. Jak wygląda sam montaż instalacji solarnej?

Instalacje solarne – proces montażu

Słońce jest bardzo pewnym źródłem darmowej energii. Jednakże warto wspomnieć o tym, że promienie docierające do ogniw solarnych nie są zamieniane w energię elektryczną w cudowny sposób. Profesjonalny montaż instalacji solarnej to złożony i wieloetapowy proces. Promienie docierające do ogniw w pierwszej kolejności zamieniane są na energię cieplną. Jej nośnikiem jest glikol, który krąży w całej instalacji dzięki pracy specjalistycznej pompy. Energia cieplna podgrzewa wodę, która zamieniana jest w parę.

Przy wyborze instalacji warto sugerować się jakością oraz renomą producenta. Równie ważny jest wybór doświadczonego montażysty. Jeżeli chodzi o estetykę montażu na dachach skośnych, producenci przygotowali specjalną gamę kształtek, które umożliwiają montaż bez dużej ingerencji w strukturę połaci.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz