Materiał Partnera

Eleganckie i funkcjonalne ogrodzenia posesji

Eleganckie i funkcjonalne ogrodzenia posesji

Ogrodzenie posesji stanowi izolację od hałasu ulicy, kurzu i spalin oraz utrudnia obcym wstęp na naszą posesję. Jeśli odpowiednio się je zaprojektuje może stanowić efektowne uzupełnienie architektury domu. Stosujemy różne ogrodzenia i kierujemy się przy tym różnymi względami. Oto krótki przegląd rodzajów i typów ogrodzeń, który mamy nadzieję pomoże nieco w podjęciu decyzji.

Na co zwrócić uwagę planując ogrodzenie działki

Co ma dla nas największe znaczenie, estetyka czy funkcja naszego ogrodzenia? Myślę, że zazwyczaj i jedno i drugie. Ogrodzenie powinno dopełniać architekturę budynku, czyli pasować do jego bryły, stylu wykończenia a także do elewacji. Wybierając ogrodzenie musimy uwzględnić jego otoczenie, tj. inne budynki, cechy krajobrazu, to, czy występują w pobliżu zabudowania tradycyjne, oraz jak blisko drogi znajduje się nasz dom. Użytkowa funkcja ogrodzenia nie może pozostać bez znaczenia. Czy zależy nam wyłącznie na tym, by było ładnie, czy też ogrodzenie ma stanowić rzeczywistą barierę dla intruzów, ewentualnie chronić przed nadmiernym hałasem ulicy, albo od uciążliwości spalin. No i też na ile chcemy się odgrodzić od tego, co na zewnątrz, czy chcemy ogrodzenie pełne, które chroni także przed ciekawskimi oczami, czy raczej wolelibyśmy ogrodzenie ażurowe, które umożliwia nam spojrzenie dalej w przestrzeń. Wypadałoby też zaplanować od razu, gdzie będzie znajdować się furtka i brama wjazdowa a posesję. Budowa ogrodzenia to inwestycja na kilkadziesiąt lat, więc warto poświęcić trochę czasu po to, by później nie okazało się, że coś przegapiliśmy.

Różne materiały wykorzystywane przy stawianiu ogrodzeń

Mamy do dyspozycji wiele typów ogrodzeń, a niektóre materiały można ze sobą łączyć uzyskując jeszcze lepszy efekt. Ogrodzenia mogą być wykonane z drewna, betonu lub metalu. Najbardziej popularne ogrodzenia metalowe mają nowoczesny charakter. Mogą być wykonane z siatki plecionej ogrodzeniowej, albo z paneli, które składają się z ocynkowanych prętów. Są stabilne i estetyczne. Jest z czego wybierać i, jak radzi właściciel firmy stawiającej ogrodzenia Matech Zbigniew Cieloch, podjęcie decyzji o wyborze ogrodzenia powinniśmy uzależniać przede wszystkim od naszych preferencji i potrzeb, a także od zasobów finansowych, które chcemy przeznaczyć na jego budowę. Spośród wielu rozwiązań warto wybrać ogrodzenie, które będzie trwałe i ładne i nie będzie wymagało skomplikowanej konserwacji, a także takie, które będzie współgrać z otoczeniem. Oprócz samego ogrodzenia wykonanego z nowoczesnych systemów ogrodzeniowych takich jak ogrodzenia z siatki plecionej, czy paneli, warto też sprawdzić, czy firma, której zlecimy postawienie naszego ogrodzenia zajmie się też innymi aspektami związanymi z tą inwestycją. Istotne jest też wstawienie w ogrodzenie furtki, czy bramy. Najczęściej storuje się bramy przesuwne, albo dwuskrzydłowe – standardowe lub na zamówienie klienta.

Dodatkowe usługi świadczone przez firmy zajmujące się ogrodzeniami

Poza stawianiem ogrodzeń, firma Matech świadczy dodatkowe usługi takie jak:

  • Produkcja zabezpieczeń transportowych z płyty pilśniowej. W ofercie znajdziemy wysokiej klasy kątowniki/naroża, które stanowią alternatywę wobec naroży z tektury. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej, nowatorskiej technologii produkcji, firma uzyskuje produkt niezwykle wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, a także konkurencyjny cenowo. W procesie produkcji firma ta nie używa żadnych środków, które mogłyby doprowadzić do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Produkt jest ekologiczny i biodegradowalny a sam materiał posiada certyfikat wydany przez Państwowy Instytut Technologii i Obróbki Drewna w Poznaniu.
  • Usługi z zakresu obróbki skrawaniem: toczenie, frezowanie, cięcie piłą taśmową. Firma Matech wykonuje elementy pojedyncze i seryjne, części zamienne, wg dokumentacji lub rysunku technicznego klienta. Zajmują się obróbką następujących materiałów: stale, stale nierdzewne, aluminium, żeliwo, tworzywa sztuczne. Świadczą usługi z zakresu wykonywania takich elementów jak: wałki, sworznie, koła pasowe, piasty, tarcze, tuleje, pokrywy, złącza, podkładki.
  • Usługi sprzątania z zastosowaniem odkurzacza przemysłowego o dużej mocy na sucho, dużych powierzchni przemysłowych, hal produkcyjnych, magazynów, warsztatów, strychów, suwnic, sprzątanie po remontach. Zasięg rur ok 30 m. Efekt czyszczenia pomieszczeń ułatwia pracę, zmniejsza niebezpieczeństwo, zmniejsza ilość szkodliwych substancji w powietrzu. Firma Matech proponuje też możliwość wynajmu odkurzacza.

Opracowanie:
Biórków Wielki 155
tel. 608 535 213
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz