Artykuł sponsorowany

Ekspertyzy powypadkowe w przychodniach

Ekspertyzy powypadkowe w przychodniach

Działania odszkodowawcze w związku z utratą zdrowia, wymagają przygotowania ekspertyz powypadkowych, które są ważne dla towarzystw ubezpieczeniowych, pracodawców, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy też dla wymiaru sprawiedliwości, prowadzącego różnego rodzaju postępowania. Ekspertyzy powypadkowe muszą być bardzo wnikliwe i wielospecjalistyczne, dlatego wykonują je najczęściej przychodnie z wieloma różnymi poradniami.

Kiedy wykonuje się ekspertyzy powypadkowe?

Ekspertyzy powypadkowe wykonywane są w celu określenia stanu zdrowia, a także utraconego zdrowia, utraconej sprawności, utraconej możliwości zdobycia awansu ze względów zdrowotnych, czy też w celu określenia konieczności przebranżowienia się, czego wynikiem są uwarunkowania zdrowotne po danym wypadku. Tego typu działania najczęściej dotyczą analiz, które są potrzebne do uzyskania renty, świadczenia w ramach podpisanej z towarzystwem umowy ubezpieczeniowej, czy przy sporach z pracodawcami, którzy nie zapewnili w środowisku pracy odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Często, jak już wspomniano, ekspertyzy powypadkowe są ważne przy sprawach sądowych. Uszkodzenie aparatu ruchowego przy wypadku samochodowym, uzębienia przy napaściach, czy też, któregoś ze zmysłów – np. wzroku ­– w wyniku innych nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem osób trzecich, jest podstawą do przygotowywania stosowanych lekarskich poświadczeń zdrowotnych.

Co zawierają ekspertyzy powypadkowe?

Przede wszystkim ekspertyzy powypadkowe muszą być przygotowywane rzetelnie i w całkowitej bezstronności. Nie ma zatem możliwości symulowania wystąpienia uszczerbku na zdrowiu czasowego lub też trwałego. Ekspertyzy składają się bowiem na oceny stanu fizycznego pacjenta, a także psychiki, z rozszerzoną oceną ich wpływu na sytuację społeczną, rodzinną, czy też ekonomiczną. Wiele z urazów może prowadzić bowiem nie tylko do utraty możności wykonywania danego zawodu, ale także może być efektem znacznych problemów finansowych rodziny – zwłaszcza wtedy kiedy dany pacjent jest jednym jej żywicielem. Wnikliwa analiza stanu zdrowia zawsze opiera się o dokumentację medyczną, zawierającą wyniki badań specjalistycznych, etapów leczenia, czy informacji dotyczących progresji zmian chorobowych. Warto przy tym pamiętać, że przechodnie, które podejmują się przygotowania ekspertyz powypadkowych – m.in. zajmują się tym specjaliści Centrum Medycznego Med-Expertoceniają stan zdrowia pacjenta w wielu poradniach, od ortopedycznej, medycyny pracy, czy internistycznej, po kardiologiczną, okulistyczną i neurologiczną.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz