Artykuł sponsorowany

Ekspertyzy budowlane połączone ze skanowaniem zbrojenia

Ekspertyzy budowlane połączone ze skanowaniem zbrojenia

Przeprowadzenie ekspertyzy budowlanej pozwala poznać aktualny stan techniczny wybranego obiektu. Prace w tym zakresie przeprowadza się często przed rozpoczęciem m.in. remontu bądź adaptacji budynku pod inne niż dotychczas zastosowanie. Jedną z nowoczesnych usług wykonywanych w ramach ekspertyz budowlanych jest skanowanie zbrojenia. Dlaczego i kiedy się je realizuje?

W jakim celu wykonuje się ekspertyzę budynku?

Wraz z upływem lat i trwającą w tym czasie eksploatacją, poszczególne elementy konstrukcyjne obiektów użytkowych tracą swoje pierwotne parametry techniczne. Podobnie jest z innymi materiałami, jakie wykorzystano do budowy. Ocena ogólnego stanu budynku nie jest zadaniem łatwym, wymaga sporej wiedzy i doświadczenia, dlatego zleca się ją rzeczoznawcy budowlanemu. Tego typu usługi w sposób profesjonalny realizuje Marek Świtlicki, którego firma jest w stanie wykonać usługę kompleksowo , w sposób nieinwazyjny, ze wszystkimi niezbędnymi badaniami.

Przeprowadza się ją zatem po to, by poznać stan techniczny budynku. Działania takie są z kolei niezbędne np. w celu modernizacji konstrukcji. Rozbudowa, renowacja czy inne tego typu prace warto poprzedzić właśnie ekspertyzą budowlaną, dzięki której podczas realizacji robót nie spotkają nas przykre niespodzianki w postaci chociażby uszkodzonych elementów konstrukcyjnych. Rzeczoznawca jest także niezbędny w momencie, gdy w trakcie budowy doszło do uszkodzenia konstrukcji nośnej. W tym wypadku ekspertyza jest niezbędna – dopiero po jej przeprowadzeniu uzyskuje się ponownie pozwolenie na budowę.

Jakie są metody realizacji ekspertyzy budowlanej budynku?

W trakcie ekspertyzy wykonywanej przez rzeczoznawcę budowlanego stosowanych jest wiele sposobów, które pozwalają na określenie faktycznego stanu technicznego budynku. Jedną z metod jest skanowanie żelbetu, sprawdzające się chociażby przy ocenie zbrojenia. Badania nieinwazyjne betonu to kolejny z elementów profesjonalnej ekspertyzy budowlanej. Dzięki odpowiednio zrealizowanym nieinwazyjnym badaniom inwestor uzyskuje informacje na temat zgodności parametrów poszczególnych części konstrukcji z wartościami oczekiwanymi i dopuszczalnymi, bez uszkadzania konstrukcji.

Kontrolowana jest nośność stropu i maksymalne obciążenie fundamentów. Dającą miarodajne wyniki techniką jest wspomniane już skanowanie betonu. Za pomocą nowoczesnego urządzenia rzeczoznawca budowlany wykonuje prace diagnostyczne bez konieczności rozkuwania betonu. Nieinwazyjna metoda badań pozwala ograniczyć koszty napraw i wyeliminować ryzyko powstania uszkodzeń w przypadku badań inwazyjnych, związanych z wykonaniem ekspertyzy i jednocześnie gwarantuje kompleksową ocenę stanu technicznego elementów konstrukcyjnych. Techniką wykorzystywaną przy tego typu pracach obok skanera do betonu jest też stosowanie ferrodetektora umożliwiającego szybkie zlokalizowanie metali w betonie.

Opracowanie:
Elbląg, Lubartowska 7
tel. 55 234 15 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz