Artykuł sponsorowany

Ekspert z firmy Robotigo.pl wyjaśnia, czym są roboty kartezjańskie

Ekspert z firmy Robotigo.pl wyjaśnia, czym są roboty kartezjańskie

Automatyzacja i robotyzacja procesów wytwórczych to sposób na podniesienie efektywności działań i zmniejszenie ostatecznych kosztów produkcji. Przedsiębiorcy, którym zależy na szybkim rozwoju biznesu, coraz chętniej sięgają po nowoczesne wielozadaniowe maszyny, takie jak roboty kartezjańskie. Sprawdźmy, co na ten temat mówi specjalista z Robotigo.pl.

Czym jest robot kartezjański? Budowa i właściwości

Roboty kartezjańskie to popularne rozwiązaniem wykorzystywane do przenoszenia różnorodnych materiałów na liniach produkcyjnych. Oprócz tego służą do pakowania, dozowania oraz przemieszczania ładunków lub detali. Oferta Robotigo.pl obejmuje maszyny o modułowej konstrukcji, które dają możliwość tworzenia funkcjonalnych układów mechatronicznych. W przypadku aplikacji wymagającego szerokiego zakresu roboczego stosowane są czteroosiowe konstrukcje, które umożliwiają swobodną obsługę obiektów o masie do na 5 kg w ruchu liniowym (osie X, Y i Z) oraz obrotowym (oś R). Obszar roboczy wynosi wówczas 2200 mm. trzonem konstrukcji są stalowe profile, które gwarantują wymaganą sztywność i stabilne mocowanie do podłoża.

Roboty przemysłowe – sterowanie

Do sterowania maszynami wielozadaniowymi wykorzystuje się kontroler, który pozwala kontrolować do czterech napędów krokowych lub serweronapędów.

Samo urządzenie posiada porty komunikacyjne, które zapewniają niezakłóconą komunikację z panelem operatorskim HMI – wyjaśnia pracownik firmy Robotigo.pl. Warto również zauważyć, że kontrola pracy robota jest bardzo intuicyjna

– wszystko dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu, które pozwala konfigurować ruch napędów oraz tworzyć programy sterujące napędami. Wszystkie roboty kartezjańskie oferowane przez zakład mają dodatkowe akcesorium w postaci chwytaka przeznaczonego do manipulacji obiektami. Taka budowa zwiększa funkcjonalność i łatwość dostosowania robotów do realizowania zróżnicowanych celów wytwórczych oraz transportu obiektów o innych wymiarach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz