Artykuł sponsorowany

Ekspert z Cerebral Forge Ltd wyjaśnia: czym jest szybkie prototypowanie?

Ekspert z Cerebral Forge Ltd wyjaśnia: czym jest szybkie prototypowanie?

Szybkie Prototypowanie to zbiorcza nawa technologii i procesów wykorzystywanych w tworzeniu modeli bezpośrednio z plików 3D CAD przy użyciu metod produkcji przedmiotów bez zastosowania formy. Specjalista z firmy Cerebral Forge Ltd zauważa, że Rapid Prototyping umożliwia znaczące obniżenie kosztów (nawet do 80%!) oraz skrócenie czasu zainicjowania produkcji.

Szybkie prototypowanie – zastosowanie w przemyśle

Rapid Prototyping jest często wykorzystywane na początku cyklu wytwórczego w celu sporządzenia prototypu, który służy do różnego typu testów. Wszystkie działania są prowadzone przed rozpoczęciem produkcji seryjnej i nierzadko rozstrzygają o jej wdrożeniu. Jak wskazuje ekspert z Cerebral Forge Ltd, technologia szybkiego prototypowana znajduje zastosowanie niemal we wszystkich branżach, poczynając od produkcji filmowej, kończąc na tworzeniu części motoryzacyjnych.

Wydrukowany prototyp stanowi cenne narzędzie komunikacji i umożliwia sprawniejsze przekazanie pomysłów. Wizualizacja koncepcyjnych modeli zwiększa dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa i usprawnia testowanie nowych rozwiązań

– mówi specjalista z Cerebral Forge Ltd.

Prototypowanie – dlaczego jest potrzebne?

Projektowanie CAD daje szereg możliwości i pozwala na szybkie wykonanie elementów w oparciu o dostarczone modele. Prototypy tworzone przez Cerebral Forge Ltd odznaczają się wysoką jakością i są dopracowane wedle wytycznych Klienta. Warto przy tym zaznaczyć, że wykonanie trójwymiarowego modelu znacznie ułatwia pozyskanie inwestorów. Prezentacja modeli koncepcyjnych pozwala na ukazanie ich walorów i daje szansę na obiektywną ocenę. Prototypy są materializowane przy użyciu wybranej technologii przyrostowej. Dzięki równomiernemu nanoszeniu cienkich warstw materiału można uzyskać pełnowymiarowy projekt 3D, który perfekcyjnie oddaje wygląd koncepcyjnego produktu. Z pomocą specjalistów dobierzesz technologię i materiały, które najlepiej sprawdzą się do tworzenia pierwowzoru Twojego produktu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz