Artykuł sponsorowany

Eksperci z Zakładu poligraficznego Polprint przybliżają tajniki swojej pracy

 Eksperci z Zakładu poligraficznego Polprint przybliżają tajniki swojej pracy

W jaki sposób wykonuje się wykończenie introligatorskie prac? Czy opakowanie z pismem Braille'a jest trudne do zrobienia? Czym są akcydensy? W jakim celu stosuje się laminowanie folią? Podobne pytania można mnożyć niemal w nieskończoność. Poprosiliśmy ekspertów z zakładu drukarskiego Polprint o to, aby przybliżyli laikom niektóre kwestie poligraficzne.

Wizytówka – must have każdego przedsiębiorcy

Większość drukarni i zakładów poligraficznych posiada w swojej ofercie wizytówki, których rola w świecie biznesu jest nie do przecenienia. Niepozorne, małe kartoniki służą nie tylko przekazywaniu cennych informacji teleadresowych. Dzielenie się nimi i wręczanie ich należy to konwenansu, podnosi prestiż, a ponadto stanowi oznakę uprzejmości i szacunku wobec rozmówcy. Stanowią również znakomitą reklamę. Podczas jednej konferencji można otrzymać nawet kilkadziesiąt wizytówek. Jeżeli wszystkie będą podobne, znalezienie konkretnej może zająć trochę czasu. Dlatego też przedsiębiorcy prześcigają się w dekorowaniu oraz innych sposobach wyróżnienia swojego kartonika wizytowego spośród pozostałych.

Personalizacja druku jest jednym ze sposobów podniesienia atrakcyjności wizualnej wizytówki. Na co dzień wykonujemy kartoniki nie tylko na papierze kredowym, ale również laminowane folią, dzięki czemu są trwalsze, a także z perforowaniem, a nawet złoceniami.

– wyjaśnia ekspert z Zakładu poligraficznego Polprint.

Opakowanie z pismem Braille'a – podstawa branży farmaceutycznej

Tekturowe pudełka z pismem Braille'a znacznie podnoszą komfort używania produktów znajdujących się w środku przez osoby niewidome lub słabo widzące. Ten typ oznaczenia jest ponadto obarczony wymogami unijnymi w przypadku opakowań farmaceutycznych.

Na każdym z nich obowiązkowo musi znajdować się zarówno dawka, jak i nazwa leku. W produkcji można stosować system miejscowego, wypukłego printu lakierem UV lub też przetłaczania. Obydwie opcje są stosunkowo łatwe do zrealizowania.

– tłumaczy ekspert z drukarni Polprint.

Odpowiedni postpress

Celem uzyskania różnorodnej formy wyglądu wykonuje się konkretne czynności wykańczające druki. Odpowiednie kroje kartek to jeszcze nie wszystko. Muszą one zostać ze sobą połączone we właściwy sposób – tak, aby tworzyły spójną całość. Łączenia nie wymagają natomiast akcydensy, czyli pojedyncze arkusze, takie jak ulotki czy plakaty.

Foldery czy katalogi można poddać spiralowaniu, a kalendarze ponadto bigowaniu – w przypadku, kiedy są przeznaczone do postawienia np. na biurku. Z kolei czasopisma są umownie zszywane. Teczki zwyczajowo się nawierca, a czasem także nituje. Wszystkie te czynności zalicza się do wykończenia introligatorskiego prac.

– wylicza ekspert ze spółki Polprint.

Opracowanie:
Inowrocław, Średnia 5
tel. 52 357 15 91
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz