Artykuł sponsorowany

Eksperci z mobilnego serwisu maszyn budowlanych Bau-Serwis odpowiadają na pytania w zakresie diagnostyki usterek mechanicznych i regeneracji maszyn budowlanych

Eksperci z mobilnego serwisu maszyn budowlanych Bau-Serwis odpowiadają na pytania w zakresie diagnostyki usterek mechanicznych i regeneracji maszyn budowlanych

Maszyny budowlane pracują nieprzerwanie, w trudnych warunkach przez wiele godzin dziennie, podlegając ogromnym przeciążeniom. Kompleksowa diagnostyka układów hydraulicznych jest więc konieczna. Dlaczego jeszcze wykonuje się przeglądy? Czy regeneracja przekładni i silników ma sens? Na podobne pytania odpowiadają eksperci z serwisu maszyn Liebherr Bau-Serwis w Łaziskach Górnych, oferującego regenerację układów napędowych w maszynach budowlanych.

Czy warto dokonywać regeneracji zespołów hydraulicznych?

Zdecydowanie tak. Co do zasady regeneracja polega na przeprowadzeniu serii działań kompleksowych, których zadaniem jest przywrócenie uszkodzonym lub zniszczonym elementom maszyn budowlanych pełnej sprawności. Dzięki temu konkretny podzespół, a w konsekwencji również całe urządzenie może bezawaryjnie działać przez wiele lat, umożliwiając sprawną realizację przyjętych zleceń, co z kolei przekłada się na podniesienie renomy i zyski dla firmy. W przypadku, kiedy przedsiębiorca zaniedba dokonywania regularnych przeglądów i zrezygnuje z zalecanych czynności konserwacyjnych, wystąpienie poważnej usterki jest tylko kwestią czasu.

Nie trzeba chyba mówić o tym, jaki kłopot sprawia awaria maszyny budowlanej. Naprawa jest w takim przypadku dłuższa i o wiele kosztowniejsza, a zastój w pracy skutkuje dotkliwymi stratami dla przedsiębiorcy.

– twierdzi ekspert z firmy Bau-Serwis w Łaziskach Górnych – serwisu budowlanych maszyn marki Liebherr, świadczącego między innymi usługi regeneracji skrzyń oraz diagnozy i usuwania problemów elektrycznych. Specjaliści oferują ponadto pomoc w użytkowaniu i obsłudze bieżącej, a także mobilne przeprowadzenie naprawy maszyny budowlanej. Cena usługi jest atrakcyjna i uwzględnia dojazd na miejsce zdarzenia, a brak konieczności dowiezienia uszkodzonego urządzenia do warsztatu stanowi dodatkowy atut.

Czy weryfikacja stanu maszyn przed zakupem lub przed sprzedażą jest niezbędna?

Teoretycznie nie, jednak przeprowadzenie jej jest mocno polecane, zwłaszcza w branży budowlanej. Nie dokonując przeglądu urządzenia przed jego nabyciem, kupujący nie może mieć bowiem żadnej pewności co do jego faktycznego stanu technicznego. Może się więc okazać, że zamiast sprawnego technicznie sprzętu, który skutecznie wzmocni posiadany już park maszynowy i umożliwi przyjmowanie większych zleceń oraz szybszą realizację uzgodnionych prac, przedsiębiorca kupi wymagającą pilnej naprawy maszynę budowlaną. Koszt zostanie tym samym zwielokrotniony, czyniąc zakup zupełnie nieopłacalnym.

Z kolei weryfikacja stanu urządzenia przed jego sprzedażą pozwala nie tylko na ustalenie właściwej ceny, ale ponadto podnosi prestiż firmy, ponieważ kupujący przekonuje się, iż opis umieszczony w ogłoszeniu w pełni odpowiada stanowi rzeczywistemu maszyny. Przeglądy techniczne, pełną regulację maszyn wg protokołu producenta, a także szkolenia z obsługi maszyn Liebherr oferuje toruńska firma Bau-Serwis.

Opracowanie:
Łaziska Górne, Kopalniana 42 lok. C
tel. 667 784 466
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać

Wyszukaj firmy z branży