Artykuł sponsorowany

Eksperci z firmy Transbet potwierdzają fakty i obalają mity na temat betonowych materiałów budowlanych

Eksperci z firmy Transbet potwierdzają fakty i obalają mity na temat betonowych materiałów budowlanych

Przez lata na temat betonu narosło wiele mitów. Do czego służą prefabrykaty betonowe? Czy betony samozagęszczalne to dobre rozwiązanie? Które betony wodoszczelne wybrać? Znasz odpowiedzi na te pytania? Sprawdź, czy pokrywają się one z opiniami ekspertów z firmy Transbet, będącej uznanym na rynku producentem betonu oraz materiałów betonowych, takich jak kręgi czy bloczki.

Prefabrykaty betonowe znacznie przyspieszają prace budowlane – prawda

Gotowe kręgi, płyty i bloczki betonowe produkowane przez betoniarnie, dostępne są w powtarzalnych, standardowych parametrach, dlatego nadają się od razu do użycia bądź wymagają jedynie minimalnej obróbki. Pracownicy nie muszą więc tracić czasu na odlewanie potrzebnych form. Wystarczy zamówienie transportu na plac budowy.

Gotowe płyty, bloki i kręgi betonowe, produkowane są masowo i mają powtarzalne wymiary oraz skład. Ich wytwarzanie jest opłacalne nie tylko z punktu widzenia zakładu produkcji betonu, który dzięki gotowym formom jest w stanie odlać wiele takich prefabrykatów w krótkim czasie, ale również ekipy budowlanej. Dzięki wykorzystaniu takich elementów prace budowlane przebiegają zdecydowanie szybciej, zwłaszcza w przypadku obiektów wielokondygnacyjnych.

– wyjaśnia ekspert z firmy Transbet, zajmującej się produkcją, sprzedażą oraz dowozem betonu do wskazanej przez zleceniodawcę lokalizacji.

Betony samozagęszczalne to dobre rozwiązanie w przypadku konieczności odlania nietypowych kształtów – prawda

W betonie samozagęszczalnyn stosunek wody do cementu jest niski, zaś ilość superplastyfikatora zwiększona. Dzięki użyciu wysokiej klasy cementu, pyłu krzemionkowego oraz kruszywa o niskim punkcie piaskowym, mieszaninę cechuje znaczna odporność na warunki środowiskowe. Jego produkcja wymaga jednak większej dokładności oraz szczególnego nadzoru.

Mieszankę samozagęszczalną cechuje dosyć płynna konsystencja. Kompozyt należy uzupełnić odpowiednimi domieszkami, a następnie równomiernie rozlać na daną powierzchnię. Dzięki działaniu grawitacji beton zastyga wraz z odpowietrzeniem, dokładnie wypełniając wszystkie szczeliny. Jest to zatem doskonała metoda betonowania powierzchni, które mają nietypowe kształty lub gęstsze niż standardowe uzbrojenie. Dzięki rezygnacji z wibrowania mieszanki użycie tego betonu znacząco obniża koszty wykonania danej konstrukcji.

– tłumaczy ekspert z firmy Transbet, będącej uznanym producentem i dystrybutorem betonu towarowego najwyższej jakości.

Betonu wodoszczelnego nie trzeba już zagęszczać – fałsz

W zależności od zastosowania konkretnej technologii produkcyjnej powstały beton może mieć odmienne poziomy wodoszczelności. Aby beton można było nazwać wodoszczelnym, musi charakteryzować się możliwie małą ilością porów kapilarnych w swojej strukturze. Jego parametr W powinien natomiast wynosić przynajmniej 8 lub więcej. Tego typu mieszanki można bez problemu zaprojektować. Wystarczy odpowiedni dobór składników i zastosowanie właściwych domieszek. Samo przygotowanie kompozytu jednak nie wystarczy. Po wylaniu należy go jeszcze zagęścić oraz pielęgnować, w przeciwnym razie na powierzchni mogą się tworzyć rysy i powstawać pęknięcia, przez które woda z łatwością przeniknie. Produkcją i transportem betonu, w tym wodoszczelnego oraz samozagęszczalnego, a także prefabrykatów, zajmuje się firma Transbet. Dzięki prawie dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu w branży, a także nowoczesnemu zapleczu technicznemu oferowany asortyment cechuje najwyższa możliwa jakość oraz konkurencyjne ceny, co znajduje uznanie i przekłada się na stale powiększające się grono zadowolonych klientów.

Opracowanie:
Warka, Fabryczna 41
tel. 696 847 167
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz