Artykuł sponsorowany

Eksperci z firmy Sowa G2 potwierdzają fakty i obalają mity w zakresie ocieplania hal przemysłowych i domów oraz izolacji stropów

Eksperci z firmy Sowa G2 potwierdzają fakty i obalają mity w zakresie ocieplania hal przemysłowych i domów oraz izolacji stropów

W dobie inflacji dotychczasowe ogrzewanie domów wolnostojących, a także obiektów przemysłowych już nie wystarczy. Polacy szukają oszczędności. Doskonałym sposobem na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie jest izolacja fundamentów oraz ocieplenie dachu pianką poliuretanową. Czy docieplenie celulozą wystarczy? Gdzie sprawdzą się izolacje natryskowe? Specjaliści z firmy Sowa G2 rozprawiają się z mitami w zakresie docieplania poddaszy pianą.

Izolacja pianką poliuretanową, podobnie jak ocieplanie celulozą obniża koszty eksploatacyjne – prawda

Pianka poliuretanowa nie emituje żadnego zapachu i pozostaje obojętna dla zdrowia. Wykorzystanie jej do uszczelnienia połaci dachowych powoduje zatrzymanie chłodniejszego powietrza wewnątrz budynku latem, zimą zaś skutecznie chroni przed uciekaniem ciepła na zewnątrz. Wykonanie izolacji pianką obniża zatem zużycie energii cieplnej, co przekłada się na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Usługi termomodernizacji obiektów budowlanych w postaci docieplania pianką oferuje firma Sowa G2.

Nadrzędną funkcją dachu jest zabezpieczenie budowli przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, grad wichura, ale także promieniowanie UV, upał. Źle lub niedokładnie położona izolacja powoduje, że komfort przebywania w pomieszczeniach zostaje znacznie ograniczony. Wszędzie tam, gdzie taka właśnie sytuacja ma miejsce, wykonujemy izolację pianą, co skutecznie zabezpiecza obiekt przed stratą ciepła.

– wyjaśnia ekspert z firmy Sowa G2, oferującej ocieplanie pianką i celulozą, która pozostaje odporna na insekty i grzyby, a ponadto tłumi hałas i pozostaje niewrażliwa na ogień. Wdmuchiwanie celulozy sprawdza się w docieplaniu dachów, stropów, a także ścian budynków.

Izolacje natryskowe nie nadają się do fundamentów – fałsz

Wręcz przeciwnie. Pianka poliuretanowa znajduje zastosowanie w budownictwie już od wielu lat. Materiał ten jest porowaty i ma niski współczynnik przewodnictwa cieplnego, a także absorpcji wody, dzięki czemu doskonale sprawdza się w charakterze zarówno tremo- jak i hydroizolacji fundamentów, które zostały wadliwie wykonane lub uległy uszkodzeniu pod wpływem czasu.

Izolacja pianką w postaci ocieplania natryskowego jest polecaną metodą w walce zarówno z zimnem, jak i wilgocią – problemem spotykanym w olbrzymiej części polskich domów. Zabieg można z powodzeniem wykonać od wewnątrz.

– informuje specjalista z firmy Sowa G2 z Krościenka nad Dunajcem, oferująca izolacje pianą pur w domach prywatnych, budynkach gospodarczych, a także obiektach przemysłowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej prace przebiegają sprawnie i terminowo, o czym świadczy stale rosnące grono zadowolonych klientów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz