Artykuł sponsorowany

Eksperci z firmy Piomar odpowiadają na pytania z zakresu wyrobów hutniczych i stali budowlanej

Eksperci z firmy Piomar odpowiadają na pytania z zakresu wyrobów hutniczych i stali budowlanej

Jakimi parametrami powinny się charakteryzować kraty zbrojeniowe pod wylewki? Czym różnią się ceownikami zimnogięte od gorącowalcowanych? Z jakich profilów stalowych korzystają firmy budowlane? Na te oraz podobne pytania odpowiadają eksperci z firmy Piomar, będącej uznanym dystrybutorem wysokiej jakości wyrobów hutniczych oraz elementów do bram przesuwnych, takich jak wózki, szyny czy rolki.

Jakie kraty pod wylewki wybrać?

Wbrew pozorom, do wylewek nie można stosować dowolnych siatek posadzkowych. Zadaniem prętów jest bowiem skuteczna ochrona betonu przed pęknięciami, które mogą mieć miejsce w wyniku powstawania dużych naprężeń. Wykorzystywana powszechnie w konstrukcjach murowanych oraz żelbetowych siatka zwiększa odporność na obciążenia, dlatego musi zostać odpowiednio dopasowana, aby mogła skutecznie spełniać swoją funkcję. Zasadniczy wpływ na wytrzymałość powstającej konstrukcji ma rozstaw oczek. W zależności zatem od tego, czy zbrojenie ma zostać zastosowane w podłogach, fundamentach, ścianach, elewacjach czy też stropach, założone obciążenia będą się różnić.

Przyjęło się, że średnica użytych prętów zbrojeniowych musi wynosić maksymalnie 5 mm.  Wymiary oczek należy natomiast każdorazowo ustalać z wykonawcą budowli.

– podpowiada ekspert z firmy Piomar, oferującej pręty gwintowane ocynkowane oraz zbrojeniowe, a także bogaty wachlarz kształtowników. Dostępne są między innymi:

  • kątowniki, a wśród nich teowniki i dwuteowniki;

  • płaskowniki;

  • stal zbrojeniowa i walcówki;

  • pręty okrągłe gładkie;

  • blachy;

  • rury.

Wszystkie, oferowane wyroby ze stali cechuje wysoka jakość w przystępnej cenie.

Różnice pomiędzy ceownikami zimnogiętymi i gorącowalcowanymi

Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj kształtowników to elementy stabilne i wytrzymałe, wykorzystywane w prawie wszystkich obszarach budownictwa. Nadają się między innymi do produkcji ścianek działowych. Używa się ich zatem do tworzenia hal przemysłowych, magazynowych i produkcyjnych, hangarów, a nawet galerii handlowych i obiektów sportowych czy rekreacyjnych.

Obróbka ceowników zimnogiętych bazuje na odkształcaniu elementów na podstawie gotowego wzorca projektowego, co wymaga ogromnej siły i precyzji. Materiał zostaje wzmocniony, a produkt końcowy cechuje wytrzymałość i plastyczność. Z kolei walcowanie kształtowników na gorąco powoduje, że wyrób ma tę samą twardość na całym profilu i jest strukturalnie jednorodny. Dzięki temu ceowniki gorącowalcowane pozostają odporne na odkształcanie, mogą być poddawane ogromnym obciążeniom, a jednocześnie gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa budowanych z nich konstrukcji.

Profile gorącowalcowane mają lepsze właściwości techniczne i mechaniczne od zimnogiętych.

– stwierdza ekspert z firmy Piomar, która dzięki prawie trzydziestoletniemu doświadczeniu w branży oraz bogatemu asortymentowi z roku na rok zyskuje coraz większe grono zadowolonych klientów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz