Artykuł sponsorowany

Eksperci z firmy Mot-Bud odpowiadają na pytania z zakresu części samochodowych oraz holowania pojazdów

Eksperci z firmy Mot-Bud odpowiadają na pytania z zakresu części samochodowych oraz holowania pojazdów

Dlaczego po każdej stłuczce warto odholować pojazd z miejsca zdarzenia, zamiast jechać nim do mechanika we własnym zakresie? Czy oryginalne części zamienne producentów zagranicznych są faktycznie lepsze od zamienników? W jaki sposób przebiega usługa zakuwania węży hydraulicznych? Na te oraz podobne pytania odpowiadają eksperci firmy Mot-Bud, świadczącej usługi holowania pojazdów 24h i mechaniki pojazdowej.

Czy holowanie pojazdów po drobnej stłuczce jest niezbędne?

Teoretycznie nie. W przypadku, kiedy zdarzenie nie było zbyt poważne, na miejsce w ogóle nie została wezwana policja lub przybyli funkcjonariusze nie zatrzymali dowodu rejestracyjnego pojazdu, można próbować odjechać swoim własnym samochodem. Mechanicy odradzają jednak takie postępowanie z uwagi na fakt, że trudno, zwłaszcza laikowi, precyzyjnie określić, które elementy i podzespoły faktycznie uległy uszkodzeniu, zwłaszcza że większość z nich pozostaje ukryta pod karoserią. Dopiero specjalistyczna diagnostyka umożliwia dokładne określenie powstałych zniszczeń.

Odjechanie z miejsca zdarzenia i samodzielny przyjazd do zakładu mechanicznego może jeszcze pogłębić już istniejącą awarię.

– wyjaśnia ekspert z firmy Bud-Pol, zajmującej się między innymi holowaniem pojazdów.

Kierowca, chcąc zaoszczędzić parę groszy na usłudze, w efekcie będzie musiał naprawdę słono zapłacić za znacznie poważnieją naprawę.

– dodaje ekspert.

Czy tańsze zamienniki są takiej samej jakości jak części oryginalne?

Co do zasady oryginalne elementy i podzespoły pozostają droższe, ponieważ klient, oprócz jakości, płaci również za markę. Zamienniki zawsze będą więc tańsze. Zdarza się jednak, że nieuczciwy producent wytwarza komponenty i akcesoria do samochodów z gorszych, słabszych materiałów. Blacha jest na przykład cieńsza, w wyniku czego szybciej ulegnie korozji niż surowiec prawidłowej grubości, wykorzystywany do produkcji elementów karoserii przez producenta.

Decydując się na naprawę pojazdu z użyciem zamienników, warto najpierw sprawdzić w sklepie motoryzacyjnym źródło ich pochodzenia.

– radzi ekspert firmy Mot-Bud, której oferta obejmuje sprzedaż wysokiej jakości części zamiennych producentów polskich i zagranicznych.

W jakim celu zakuwa się węże hydrauliczne?

Węże hydrauliczne znajdują zastosowanie nie tylko w motoryzacji, ale również budownictwie oraz innych gałęziach przemysłu. Przydają się wszędzie tam, gdzie urządzenie wykorzystuje do swojego działania wodę, olej lub inną ciecz albo sprężony gaz. Jak zatem można się domyślać, przewody muszą być w pełni szczelne. Aby to osiągnąć, za pomocą specjalnej oprawki łączy się trwale koniec węża z końcówką. Tę zaś wkłada się do przyciętego na odpowiednią długość węża hydraulicznego, który umieszcza się w tulei zaciskowej, a następnie w zakuwarce. Po ustaleniu odpowiedniej średnicy zakucia tulejka łącząca elementy zostaje szczelnie i trwale zaprasowana, w wyniku czego wysunięcie się końcówki z przewodu staje się niemożliwe.

Opracowanie:
Łagów, Zapłotnia 22
tel. 41 307 40 02
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz