Artykuł sponsorowany

Eksperci z firmy Mikroplan odpowiadają na pytania dotyczące oprogramowania biurowego

 Eksperci z firmy Mikroplan odpowiadają na pytania dotyczące oprogramowania biurowego

Współczesny świat bazuje na komputerach, aplikacjach internetowych, serwerach, systemach zarządzania i sieciach informatycznych. Konsumenci zmuszeni są do biegania po sklepach i kupowania po kolei monitorów, drukarek, oprogramowania, systemów do zarządzania firmą itd. W gąszczu możliwości trudno dokonać właściwego wyboru. Z pomocą przychodzą eksperci z firmy Mikroplan, oferując m.in. sprzęt komputerowy, systemy informatyczne i drukarki fiskalne.

Czy program antywirusowy jest niezbędny?

Tak. Różnego rodzaju szkodliwego oprogramowania jest bez liku i codziennie powstaje nowe. Bez skutecznej ochrony hakerzy prędzej czy później wejdą w posiadanie cennych danych, które następnie wykorzystają do własnych celów.

Antywirusy, takie jak choćby AVG, wykrywają i skutecznie zapobiegają nie tylko działaniu złośliwych programów, ale również spamowi czy phishingowi. Działają kompleksowo, chroniąc na wielu płaszczyznach przed dużą liczbą różnych zagrożeń.

– wyjaśnia ekspert ze szczecińskiej firmy Mikroplan, oferującej nie tylko wysokiej jakości sprzęt komputerowy, ale również przydatne akcesoria, a także urządzenia sieciowe. Oferta obejmuje ponadto serwis sprzętu komputerowego.

Czy każdy przedsiębiorca musi posiadać drukarkę fiskalną?

Jak wiadomo, obowiązek posiadania kasy fiskalnej dotyczy wszystkich podatników, którzy prowadzą sprzedaż lub świadczą usługi na rzecz osób fizycznych. Wynika to z art.111 ust. 1 ustawy VAT. Przedsiębiorcy muszą ponadto wydawać dokumenty potwierdzające każdą transakcję, a więc paragony fiskalne.

Kasy fiskalne dzielą się na

  • autonomiczne, czyli takie, które mają wbudowaną bazę danych o towarach i usługach, którą można zmieniać. W tym przypadku program aplikacyjny do obsługi urządzenia nie jest więc wymagany;

  • wyposażone w algorytm, który weryfikuje zmianę stawek podatku, jakie zostały przypisane do nazw konkretnych usług i towarów. Ten model kas wymaga sterowania przez interfejs komunikacyjny za pomocą aplikacji. Urządzenia tego typu nazywane są drukarkami fiskalnymi.

Drukarka fiskalna to rodzaj kasy, która za pomocą odpowiedniego programu została połączona z komputerem. Za przypisywanie nazw oferowanych produktów, czy to towarów, czy też usług, odpowiada algorytm. Drukarka umożliwia więc weryfikację wprowadzonych nazw, które nie mogą się powtarzać, blokowanie sprzedaży danego produktu, jeśli stawka podatku została podwyższona, a ponadto nie pozwala na kasowanie z bazy stawek podatku przypisanych do konkretnych towarów bądź usług.

Drukarka fiskalna daje przedsiębiorcy więcej możliwości niż kasa. Dzięki programowi komputerowemu można na przykład wprowadzać rabaty oraz przeglądać stany magazynowe. Paragony są wystawiane przez system, który jednocześnie rejestruje sprzedaż, co umożliwia zdecydowanie sprawniejsze księgowanie przeprowadzonych operacji.

– wyjaśnia ekspert z firmy Mikroplan, oferującej między innymi sprzedaż i serwis drukarek fiskalnych Posnet. Do bogatego koszyka ofertowego zaliczają się również sieci komputerowe, systemy ewidencji oraz zarządzania treścią, a także inne systemy finansowe.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz