Artykuł sponsorowany

Eksperci z firmy Budex odpowiadają na pytanie w zakresie budowy domów jednorodzinnych

Eksperci z firmy Budex odpowiadają na pytanie w zakresie budowy domów jednorodzinnych

Czym wyróżniają się domy ekologiczne? Czy budowa domów z rekuperacją to dobry pomysł? Podobne pytania stawiają sobie wszyscy, którym marzy się własny, ekologiczny dom. Odpowiedzi na nie udzielają eksperci z firmy Budex, zajmującej się budową domów, w tym między innymi bliźniaków w Lusówku. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę, decydując się na skorzystanie z usług budowlanych dewelopera.

Dom ekologiczny, czyli jaki?

Co do zasady budynek ekologiczny musi być przyjazny dla środowiska. Chodzi tutaj zarówno o sam projekt, jak i proces budowy obiektu, dobór naturalnych materiałów, a także zastosowane technologie. Najważniejszym aspektem jest w tym przypadku minimalne zużycie energii, co można osiągnąć dzięki zastosowaniu dobrej izolacji, a także użyciu energooszczędnych sprzętów.

Warunków, które należy spełnić, aby dom dało się nazwać ekologicznym, jest wiele. Wymienić tutaj można chociażby użycie do budowy lokalnie pozyskiwanych, odnawialnych surowców, maksymalne wykorzystanie oświetlenia naturalnego, ogrzewanie odnawialnymi surowcami, dodatkowy obieg wody w postaci deszczówki, założenie przydomowej oczyszczalni ścieków, zastosowanie paneli fotowoltaicznych, rekuperacji lub pompy ciepła, wykończenie materiałami naturalnymi, właściwie zagospodarowane otoczenia, które nie ingeruje zbyt mocno w środowisko, a także recykling odpadów.

– wylicza ekspert z firmy Budex, zajmującej się między innymi budową domów z pompą ciepła.

Dlaczego warto zainwestować w rekuperację?

Istotą systemu wentylacji z odzyskiem ciepła jest urządzenie zwane rekuperatorem. Zasada jego działania polega na wymianie zużytego powietrza w pomieszczeniach na świeże, pochodzące z zewnątrz. Instalacja składa się z dwóch kanałów. Pierwszy zasysa zimne powietrze z zewnątrz, drugi zaś ciepłe, brudne z wnętrz budynku poprzez zestaw kratek umieszczonych w ścianach i na sufitach. Obydwa strumienie spotykają się w wymienniku centrali wentylacyjnej i chociaż nie mieszają się ze sobą, ciepło pochodzące ze strumienia wywiewnego zostaje przekazane do powietrza nawiewnego. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że rekuperator jest wyposażony w filtr powietrza, dzięki czemu do budynku nie przedostają się drobnoustroje ani kurz.

Rekuperacja świetnie sprawdza się w każdym domu. Umożliwia wygenerowanie znacznych oszczędności na ogrzewaniu, zapewnia stały dopływ świeżego, czystego, przefiltrowanego powietrza, gwarantując domownikom komfort, zapobiega powstawaniu szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów, a ponadto daje możliwość regulacji intensywności wentylowania. W system warto więc zainwestować.

– radzi ekspert z poznańskiej firmy Budex, realizującej między innymi inwestycję budowy bliźniaków, w tym domów nad Jeziorem Lusowskim. Dzięki stałej współpracy z cenionymi dostawcami materiałów budowlanych oraz dużym doświadczeniem w branży wszystkie prace wykonywane są sprawnie i rzetelnie, o czym świadczą wyłącznie pozytywne opinie zadowolonych inwestorów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz