Artykuł sponsorowany

Eksperci z firmy Artykuły Rolniczo-Budowlane Jolanta Teresa Gruszka potwierdzają fakty i obalają mity w zakresie materiałów wykończeniowych

Eksperci z firmy Artykuły Rolniczo-Budowlane Jolanta Teresa Gruszka potwierdzają fakty i obalają mity w zakresie materiałów wykończeniowych

Na temat materiałów budowlanych krąży wiele teorii, z których nie wszystkie są zgodne z prawdą. Z mitami postanowili rozprawić się eksperci ze składu materiałów budowlanych Jolanty Teresy Gruszki w Ukcie. Czy ceramikę budowlaną można wykorzystać w charakterze dekoracji? Jaki styropian nadaje się do elewacji? Czy do budowy kominka można wykorzystać zwykły beton? Przeczytaj tekst i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Ceramika budowlana to wyłącznie materiał wykończeniowy – fałsz

Zgodnie z definicją do ceramiki budowlanej zaliczają się wszystkie materiały, które postały w wyniku odpowiednio uformowanej gliny. Wymienić tutaj można zatem zarówno surowce konstrukcyjne, takie jak pustaki, cegły czy dachówki, jak i wyroby sanitarne, czyli umywalki, miski ustępowe, umywalki oraz pisuary, a ponadto całą grupę elementów dekoracyjnych w postaci płytek. Dzięki procesowi wypalania w temperaturze od 900°C do aż 2000°C uzyskane materiały cechuje niska podatność na zmianę kształtu, duża twardość, niska nasiąkliwość oraz niezwykła wytrzymałość, a także odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i przyjazny mikroklimat.

Elementy ceramiki budowlanej, takie jak płytki, dachówki czy cegły, przez wiele lat zachowują zarówno pierwotny wygląd, jak i kolor, niezależnie od działania czynników zewnętrznych. Wykorzystanie tych materiałów w budowie powoduje, że koszt utrzymania powstałego obiektu jest niski.

– informuje ekspert ze Składu Rolniczo-Budowlanego Jolanty Teresy Gruszki w Ukcie, oferującego wysokiej jakości cement, stal, wełnę mineralną, kleje, farby, cegły, pustaki, a także styropian i cement.

Do elewacji można zastosować każdy styropian – fałsz

Miejsce zastosowania decyduje o wyborze konkretnego materiału ociepleniowego. Styropian przeznaczony do elewacji musi być lekki i wytrzymały na rozciąganie, ale niezbyt gęsty. Do ocieplenia ścian można zastosować nawet biały styropian 042,044 lub 045, jednak w takim przypadku należy użyć odpowiednio grubej warstwy, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie użycie wytrzymałego mechanicznie styropianu fasada 040.

Do budowy kominka można wykorzystać zwykły beton – prawda

Zarówno w skład zwykłego betonu, jak i architektonicznego wchodzi cement, woda oraz kruszywa. W tym drugim przypadku stosuje się również dodatki w postaci składników chemicznych, nadających mieszance plastyczności. Dzięki temu wypełnienie szalunków jest łatwiejsze, zaś zbrojenia są pokryte w całości, bez pustych przestrzeni. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast płyt wykonanych z betonu architektonicznego do budowy kominka użyć zwykłego betonu. Różnego rodzaju ceramikę, a także inne materiały budowlane, w tym beton kominkowy oferuje Skład Rolniczo-Budowlany Jolanty Teresy Gruszki w Ukcie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz