Artykuł sponsorowany

Eksperci z firmy Aldamar odpowiadają na pytania dotyczące biodegradowalnych środków smarnych

Eksperci z firmy Aldamar odpowiadają na pytania dotyczące biodegradowalnych środków smarnych

Czy wiesz, w jakim celu dokonuje się filtracji olejów? Czym powinny charakteryzować się oleje dla przemysłu spożywczego, a czym dla motoryzacyjnego? Na co zwracać uwagę, wybierając oleje do smarowania? Co to jest mikrofiltracja? Na te oraz podobne pytania odpowiadają eksperci z firmy Aldamar z Katowic – wyłącznego dystrybutora środków smarnych Panolin.

Po co filtrować oleje?

Stosowanie czystego oleju przemysłowego nie tylko znacznie wydłuża żywotność poszczególnych komponentów maszyn, ale ponadto ogranicza czasy przestojów sprzętu. W konsekwencji możliwe jest zmniejszenie kosztów utrzymania, a tym samym wygenerowanie oszczędności.

Według statystyk zanieczyszczony olej stanowi przyczynę uszkodzeń i awarii aż w 80%. Filtracja, przeprowadzona przy użyciu odpowiednio dopasowanych filtrów nie tylko stanowi doskonały sposób prewencyjny, zapobiegający niszczeniu urządzeń, ale ponadto przekłada się na zmniejszenie szkodliwego oddziaływania na środowisko naturalne.

– twierdzi ekspert z firmy Aldamar, zajmującej się dystrybucją olejów dla przemysłu farmaceutycznego, motoryzacyjnego i spożywczego.

Aby oddzielić olej od koloidów i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i zawiesin, stosuje się mikrofiltrację polegającą na użyciu specjalnych membran porowatych, które przepuszczają jedynie jony oraz niejonowe związki chemiczne.

– dodaje ekspert.

Oleje spożywcze vs oleje dla motoryzacji

Absolutną zgodność z wymaganiami w zakresie zdrowia i higieny gwarantuje przeprowadzenie kontroli i nadanie przez NSF (National Sanitation Fundation) odpowiedniego certyfikatu. Oleje h1 są pozbawione smaku oraz zapachu i powstały w całkowitej izolacji od konwencjonalnych produktów mineralnych, są więc zupełnie czyste, a tym samym nadają się do zastosowania w nowoczesnych urządzeniach używanych w produkcji artykułów żywnościowych oraz farmaceutycznych, bez ryzyka skażenia fizjologicznego.

Biodegradowalne oleje silnikowe oraz inne środki smarne, które oferujemy, są w pełni syntetyczne, czyli pozbawione jakichkolwiek domieszek mineralnych. Produkuje się je z nierozpuszczalnych wodzie estrów nasyconych, wzbogaconych o opatentowane zestawy dodatków, co sprawia, że unikatowe właściwości smarów Panolin znacznie przewyższają wymagania stawiane tym grupom produktów.

– twierdzi ekspert z firmy Aldamar, zajmującej się dystrybucją olejów hydraulicznych, charakteryzujących się wysoką odpornością na starzenie, doskonałą płynnością w niskich temperaturach oraz znakomitymi właściwościami antykorozyjnymi. Oferowane oleje samochodowe i motocyklowe nie pozostawiają żadnych szlamów ani osadów i nie zawierają cynku. Umożliwiają ponadto zapewnienie maksymalnych osiągów i efektywności ekonomicznej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz