Materiał Partnera

EkoPark – nowoczesne i ekologiczne zwiedzanie

EkoPark – nowoczesne i ekologiczne zwiedzanie
Ekologiczne parki stają się coraz bardziej popularne. Zwiedzać można niezależnie od pogody i wolnego czasu jaki możemy przeznaczyć na wirtualny spacer. Aplikacja komputerowa to świetna alternatywa, na każdą porę roku. Jest to idealny program edukacyjny, pozwalający doszkolić się, nawet, gdy zwiedzamy parki w tradycyjny sposób. Jeśli coś nam umknęło, uruchamiamy ekologiczny bajer i wygodnie wyciągnięci w fotelu zapoznajemy się z florą Naszego kraju.

Co to jest EkoPark

EkoPark to wirtualny park usytuowany na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. To miejsce edukacji i wypoczynku dostępne dla każdego. Znajduje się tu m.in. niepowtarzalna ekspozycja rzadkich i zagrożonych gatunków roślin województwa pomorskiego, unikalne i interesujące okazy roślin egzotycznych, zbiór głazów narzutowych, a także murawy przeznaczone do rekreacji.

Wirtualny park został wykonany przez firmę FMCode. Program, stworzony dla aplikacji mobilnych, prowadzi turystów po parku ekologicznym i zawiera opisy oraz zdjęcia znajdujących się tam okazów. Pobiera dane z serwera, który można konfigurować przy pomocy graficznego narzędzia. Okazy są umieszczone na mapie według współrzędnych GPS. Twórcy, tak zmyślnie zaprojektowali aplikację, żeby w miarę jak park się rozwija, można było wymieniać opisy i zdjęcia bez potrzeby ponownej instalacji programu.

Wymagania: system iOS 8.0 lub nowszy. Zgodność z urządzeniami: iPhone, iPad oraz iPod touch.

Aplikacja posiada niezwykle atrakcyjną szatę graficzną, łatwy w obsłudze interfejs i wyczerpujące opisy.Jak stworzyć wirtualny park

Stworzenie programu to zajęcie dla programistów. Oprócz nich potrzebni są graficy komputerowi, fotografowie i specjaliści w dziedzinie, którą park ma przedstawiać. Dobrze byłoby dodać nagłośnienie, odgłosy natury, choć pliki można pożyczyć z sieci.

Utworzenie programu to początek pracy. By prezentowane okazy były atrakcyjne, najpierw trzeba profesjonalnie je sfotografować, opisać i umieścić w aplikacji. Zdjęcia to podstawa a umieszczenie setek fotografii z opisami to naprawdę karkołomna praca.

Szata graficzna prezentacji to indywidualne preferencje, detale, które można zmieniać odpowiednio do sezonu.

Jeśli wirtualny park ma przedstawiać panoramę 360 stopni, potrzeba setki zdjęć do utworzenia trójwymiarowego widoku. Jest to bardzo efektowne, wymaga jednak pamięci a to może ograniczyć ilość atrakcji. Forma prezentacji jest praktyczniejsza i łatwiejsza w obsłudze.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz