Artykuł sponsorowany

Ekonomiczny wymiar podróżowania – czym charakteryzuje się sekwencyjna instalacja gazowa?

Ekonomiczny wymiar podróżowania – czym charakteryzuje się sekwencyjna instalacja gazowa?
Koszty związane z zakupem paliwa w skali miesiąca potrafią być bardzo odczuwalne dla domowego budżetu. Dlatego właśnie coraz więcej kierowców szuka skutecznej alternatywy dla benzyny oraz oleju napędowego. Samochody elektryczne wciąż pozostawiają wiele do życzenia, szczególnie jeżeli chodzi o cenę wywoławczą oraz maksymalny zasięg. Doskonałym rozwiązaniem problemu okazuje się montaż sekwencyjnej instalacji gazowej. Co warto wiedzieć na jej temat?

Sekwencyjna instalacja lpg – co to?

Bardzo ogólnie rzecz ujmując, sekwencyjna instalacja lpg to rozwinięcie kolejnej, bo już IV myśli technologicznej, dotyczącej zwiększenia wydajności instalacji gazowych montowanych w samochodach. Statystyki prowadzone przez specjalistów z branży wyraźnie pokazują, że jest to obecnie najczęściej stosowane rozwiązanie. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Taki stan rzeczy zawdzięczamy m.in. niezawodności oraz uniwersalności zastosowania. Cechą charakterystyczną instalacji sekwencyjnej jest to, że stosuje się w niej dokładnie tyle wtryskiwaczy gazu, ile jest cylindrów w jednostce napędowej. Podobnie jak w przypadku klasycznego silnika benzynowego, moment otwarcia wtryskiwacza oraz czas jego pracy, określane są dla każdego z cylindrów osobno.

Jeżeli zaś chodzi o sterowanie konkretną dawką wtryskiwanego gazu, to procesem tym zajmuje się komputer oryginalny komputer pokładowy. Znacznie ogranicza to koszty związane z koniecznością zakupu dodatkowych akcesoriów. Warto również podkreślić, że decydując się na montaż instalacji sekwencyjnej, nie będzie miało się do czynienia ze spadkami mocy. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jakie są koszty?

Na montaż instalacji lpg w zdecydowanej większości przypadków decydują się osoby, które w ciągu roku pokonują wiele kilometrów w cyklu mieszanym. Wtedy inwestycja wydaje się najbardziej opłacalna. Jednakże ile to wszystko kosztuje? Wstępne kwoty mogą oscylować w granicach 1800 zł. Aczkolwiek zdecydowanie warto dołożyć nieco więcej i mieć pewność, że wszystkie komponenty pochodzą od najbardziej rozpoznawalnych i renomowanych producentów. Niemniej jednak warunkiem prawidłowego działania instalacji jest rzetelny montaż i odpowiednia regulacja całego systemu, a czynniki te są w stanie zagwarantować jedynie najlepsi specjaliści, do których zdecydowanie zalicza się firma Auto Puls.

Czy zatem sekwencyjna instalacja gazowa może być postrzegana jako rozstrzygnięcie kwestii związanej z szeroko rozumianą ekonomią podróży? Okazuje się, że nie do końca. Gaz sekwencyjny słabo współpracuje z silnikami wyposażonymi w bezpośredni wtrysk paliwa. Jako że wtryskiwacze zostają umieszczone wewnątrz komór spalania, naraża się je na kontakt z bardzo wysokimi temperaturami. Do ich schłodzenia potrzebne jest dodatkowe paliwo, zatem wydatki związane z mniejszym spalaniem, są wręcz nieodczuwalne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz