Materiał Partnera

Ekogroszek czy gaz? Materiały opałowe pod lupą

Ekogroszek czy gaz? Materiały opałowe pod lupą

Koniec wakacji to moment, w którym dzieci i młodzież przygotowują się do powrotu do szkoły po beztroskim odpoczynku od obowiązków, a dorośli myślą o zakupie opału na kolejnym sezon jesienno-zimowy bądź wymianie pieca czy całej instalacji grzewczej. Jednym z głównym powodów jest chęć korzystania z nowocześniejszych rozwiązań biorąc pod uwagę przede wszystkim aspekt ekonomiczny i ekologiczny. Popularnym rodzajem opału jest obecnie ekogroszek, ale wzrasta zainteresowanie podłączeniem instalacji gazowej i ogrzewania domu w taki sposób. Czym charakteryzują się obie metody?

Dodaj gazu

Podczas budowy nowego domu istotną kwestią jest decyzja o sposobie ogrzewania domu. Wówczas stajemy przed wyborem wielu dostępnych na rynku pieców czy innych rozwiązań zapewniających utrzymanie odpowiedniego poziomu ciepła, zwłaszcza w chłodne dni. Zależy nam na tym, by instalacja była łatwa w montażu, ale także opłacalna, gdyż opał pochłania sporą część domowego budżetu. Współcześnie ogromne znaczenie ma też aspekt ekologiczny. Jak mówią specjaliści z Opałowych Materiałów Ewy Grabiec zajmujący się dystrybucją gazu, ogrzewanie gazowe łączy w sobie obie cechy. W wielu przypadkach traktowanie jest jako domyślny sposób ogrzewania w nowo powstających domach, ale także ze względu na swoje walory znaczna część gospodarstw domowych decyduje się na zmianę dotychczasowego pieca na instalację gazową. Jedną z metod umożliwiającą korzystanie z niej jest po prostu przyłączenie się do zewnętrznej sieci, dostępnej zarówno w miastach jak i mniejszych miejscowościach. Pierwszą zaletą jest praktycznie bezobsługowy system, który dzięki ustawieniu odpowiednich parametrów działa samodzielnie. Nie ma konieczności czyszczenia go tak jak w przypadku pieców węglowych oraz nie występuje pył i popiół, co sprawia, że utrzymanie porządku jest niezwykle proste. Dodatkowo, biorąc pod uwagę kwestię ochrony środowiska, spalaniu gazu towarzyszy niewielka ilość emitowanych do atmosfery szkodliwych substancji.

Eko groszek – co to jest?

To rodzaj opału, który powstaje z węgla kamiennego, stanowiąc dla niego alternatywę, jeśli chodzi o materiały opałowe. Zawiera znikome ilości siarki, wytwarza niewielką ilość popiołu i cechuje się niską wilgotnością. Wszystkie te czynniki wpływają na jego wysokoenergetyczność. Popularność ekogroszku związana jest ze stosunkowo niską ceną, dlatego stale rośnie zapotrzebowanie na kotły wykorzystujące to paliwo. Obsługa takiego kotła nie jest skomplikowana, wystarczy raz na jakiś czas, w zależności od szybkości spalania zasypać zbiornik ekogroszkiem. Wówczas można zapomnieć o dodatkowym doglądaniu pieca i cieszyć się ciepłe we wnętrzu domu czy mieszkania. Warto podkreślić, że ten rodzaj paliwa spełnia wszystkie zaostrzone obecnie normy dotyczące emisji gazów, co sprawia, że zalicza się do ekologicznych materiałów opałowych, nie przyczyniając się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Wysokiej jakości ekogroszek oferują Opałowe Materiały Ewy Grabiec. 

Opracowanie:
Średnia Wieś 49
tel. 505 923 787
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz