Artykuł sponsorowany

Egzamin na prawo jazdy kat. B – jak skutecznie poradzić sobie ze stresem?

Egzamin na prawo jazdy kat. B – jak skutecznie poradzić sobie ze stresem?

Pojawiający się podczas egzaminu na prawo jazdy stres, ma ogromny wpływ na sposób zachowania się kursanta podczas wykonywania wydawanych przez egzaminatora poleceń. W skrajnych przypadkach nawet pozornie najprostsze czynności wydają się niezwykle skomplikowane. Oczywiście nietrudno wtedy o popełnienie błędu. Na całe szczęście nad silnymi emocjami da się zapanować. W jaki zatem sposób zrobić to skutecznie?

Wiedza jako fundament pewności siebie

Z pewnością warto zacząć od tego, że właściwe przygotowanie teoretyczne jest ważne nie tylko w przypadku rozwiązywania testu przed ekranem komputera. Odpowiednio usystematyzowana wiedza związana m.in. z rozpoznawaniem znaków drogowych czy z przepisami określającymi pierwszeństwo przejazdu w poszczególnych sytuacjach, przydaje się również podczas próby praktycznej. Dlatego też, aby znacząco zwiększyć prawdopodobieństwo zdania egzaminu na prawo jazdy już za pierwszym razem, na zagadnienia teoretyczne poświęcić trzeba przynajmniej kilkadziesiąt godzin – zarówno podczas szkolenia, jak i przede wszystkim we własnym zakresie w domu.

Zadanie to nie jest specjalnie trudne, ponieważ najlepsze ośrodki szkolenia kierowców takie jak m.in. OSK Gutowski, zapewniają swoim kursantom wiele pomocy naukowych. Mowa tutaj przede wszystkim o specjalistycznych podręcznikach oraz o testach próbnych w formie cyfrowej. Rozległa wiedza na temat przepisów o ruchu drogowym umożliwia zachowanie ogromnej pewności siebie. Już sam fakt, iż nie zostanie się zaskoczonym przez żadną nietypową sytuację, pozwala całkowicie skupić się na jeździe. Co jeszcze warto wiedzieć?

Dlaczego warto wykupić jazdy dodatkowe?

W największych ośrodkach miejskich bardzo często można zetknąć się z sytuacją, w której od zakończenia kursu do terminu egzaminu państwowego mija nawet kilka tygodni. Jest to wystarczający okres, aby po ponownym wejściu do samochodu, poczuć się nieco niepewnie. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest wykupienie kilku lub nawet kilkunastu godzin jazd dodatkowych. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie najważniejsze sprawy związane zarówno z budową, jak i z działaniem pojazdu.

Kursant zyskuje również możliwość udania się do newralgicznych punktów miasta, w których najczęściej popełnia się błędy na egzaminie. W ciągu kilku spotkań można także popracować nad dynamiką oraz techniką prowadzenia auta. Jak zatem wyraźnie widać zdanie egzaminu państwowego nie musi być ani trudne, ani tym bardziej stresujące. Wszystko zależy od nakładu włożonej w swoje umiejętności pracy oraz od odpowiedniego podejścia do całej sprawy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz