Materiał Partnera

Egipt – raj dla wielbicieli nurkowania

Egipt – raj dla wielbicieli nurkowania

Niektóre kierunki podróży od lat pozostają niezmiennie tymi najpopularniejszymi. Należy do nich między innymi Egipt, którego egzotyczna kultura oraz zabytki znane są każdemu z nas. Świadomość istnienia piramid stanowiących grobowce dla starożytnych władców potrafi rozpalić wyobraźnię, a to tylko jeden z niewielu elementów przyciągających turystów do Egiptu. Kraj ten jest chętnie odwiedzany także przez wielbicieli nurkowania.

Gdzie można nurkować w Egipcie?

Osobom niezaznajomionym z tematyką nurkowania lokalizacje takie jak Sharm, St. Jones, Dahab czy Hurgada nie powiedzą zbyt wiele. Gdy tylko jednak złapiemy bakcyla, szybko zapragniemy wiedzieć więcej – okaże się, że miejsca te są szczególnie polecane wszystkim nurkom. Tej podwodnej dyscypliny możemy zaznać korzystając z usług Centrum Podróży Turysta oferującego korzystne pakiety podróży do Egiptu, w które wliczone jest nurkowanie. Popularność tego typu wyjazdów nie maleje, a wręcz przeciwnie – wzrasta z roku na rok. Egipt przyciąga nie tylko ze względu na zabytki kojarzone z jego starożytną kulturą, wielbłądzie wycieczki, pustynne piaski, beduińskie wioski i przepiękne plaże.

Egipski kurs nurkowania

Chcąc nurkować w Egipcie nie mamy się czego obawiać – kurs z tej dziedziny przejdziemy bezpośrednio na miejscu. Dostępny w najważniejszych placówkach nurkowych profesjonalny sprzęt pozwoli nam na zagłębienie się w podwodny, morski świat. Co ciekawe, ceny kursów nurkowania są podobne do tych, obowiązują w naszym kraju, więc nie musimy obawiać się o to, że za tę przyjemność będziemy musieli bardzo wiele zapłacić. Najczęściej kurs nurkowania wliczony jest w pakiet oferowany przez wybrane biuro turystyczne. Korzystając z jego usług możemy dodatkowo liczyć na korzystną zniżkę. Nurkować możemy zarówno z brzegu jak i z łodzi. Jeśli chodzi o tę pierwszą metodę, świetnym miejscem na rozpoczęcie przygody będzie safari nurkowe Borthers Islands. Wysepki te mają formę samotnych, wystających z morza skał, które stanowią jedno z najlepszych miejsc do zanurzenia się w podwodny świat. Ci z nas, którzy głodni są mocnych wrażeń, mogą nurkować na St. Jones, gdzie spotkać możemy ikonicznych przedstawicieli morskiej fauny: orlenie, żółwie czy… rekiny! Bez obaw – obecność profesjonalistów i odpowiednie zabezpieczenia pozwolą nam cieszyć się ich obecnością bez ryzyka. Świetnym miejscem na nurkowanie w Egipcie jest także rafa Deadalus oświetlana przez latarnię morską, a zatem nadająca się do zwiedzania także wieczorem i w nocy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz