Materiał Partnera

Efektywne zarządzanie personelem dzięki obsłudze kadrowo-płacowej

Efektywne zarządzanie personelem dzięki obsłudze kadrowo-płacowej

Zatrudnianie pracowników to nie tylko udogodnienie dla przedsiębiorcy i możliwość rozwoju firmy, ale także szereg obowiązków, o których należy pamiętać. Przede wszystkim kluczowe są kwestie związane z administracją kadrową, ale również płacami. Dobrym rozwiązaniem dla firm chcących efektywnie zarządzać personelem jest obsługa kadrowo-płacowa realizowana przez biuro rachunkowe. Co dokładnie obejmuje?

Istotne akta osobowe

Prowadzenie własnej działalności i zatrudnianie w firmie pracowników na wybranych stanowiskach to dodatkowe obowiązki dla właściciela przedsiębiorstwa. Spośród nich jednym z najważniejszych jest kompleksowe prowadzenie akt osobowych. Dokumentacja w tym zakresie dotyczy nie tylko okresu pracy konkretnego pracownika w firmie, ale powinna też zawierać dane sprzed zatrudnienia i po zakończeniu współpracy. Obowiązek ciążący na pracodawcy można jednak z powodzeniem powierzyć do realizacji księgowym z biura rachunkowego świadczącym usługi w zakresie kadr i płac.

Zajmą się oni również przygotowywaniem umów, na podstawie których zatrudniani będą pracownicy. Dzięki temu współpraca będzie legalna, a pracownik i pracodawca ustalą jej zasady w odpowiedni sposób. Tego typu działania wchodzą w zakres obsługi kadrowo-płacowej realizowanej przez Eurofinanse s.c. – renomowane biuro rachunkowe, które zajmie się także innymi kwestiami związanymi z administracją kadr, a także sprawami płacowymi. Co zatem jeszcze dokładnie są w stanie wykonać dla klienta księgowi?

Wynagrodzenia właściwie policzone

Efektywne zarządzanie personelem oznacza również zachowanie profesjonalizmu w zakresie wypłaty wynagrodzeń. Pensje muszą być odpowiednio obliczone, czym zajmą się księgowi z biura rachunkowego realizującego obsługę kadrowo-płacową. Sporządzenie list płac to jedna z czynności wykonywanych właśnie w tym zakresie, podobnie jak naliczanie wynagrodzeń. Księgowi zajmą się też realizacją przelewów na konta bankowe pracowników, co pozwoli na otrzymanie przez nich wypłat w terminie określonym w umowie. Stanowi to fundament owocnej współpracy między pracodawcą a pracownikiem, o czym warto pamiętać.

Dzięki księgowym przedsiębiorca nie musi się również martwić o sporządzanie deklaracji rocznych, w tym m.in. PIT-11/40 czy PIT-4R. Ich przygotowaniem zajmą się profesjonaliści z dobrego biura rachunkowego, którzy w ramach obsługi kadrowo-płacowej pomogą firmie ze wszystkimi kwestiami prowadzącymi do efektywnego zarządzania personelem. Należy jednak pamiętać, by wybrać odpowiednich specjalistów – tylko doświadczeni księgowi są w stanie zaoferować kompleksowe usługi w zakresie kadr i płac świadczone w atrakcyjnej cenie.

Opracowanie:
Żywiec, Komonieckiego 1
tel. 33 861 86 07
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz