Materiał Partnera

Efektywne rozwiązanie workflow dla IFS

Efektywne rozwiązanie workflow dla IFS

Oprogramowanie IFS Applications pozwala na zintegrowanie wszystkich systemów zarządzania procesów biznesowych w jednym narzędziu, co pozwala je w znacznym stopniu zoptymalizować. Dla jeszcze większej efektywności stworzone zostały specjalne rozwiązania, które stanowią dodatkowe funkcje wspierające podstawowe oprogramowanie bez konieczności jego ponownego wdrażania.

Wszystkie aplikacje w jednym miejscu

Tak właśnie działa system IFS Applications, który łączy w sobie kilka różnych narzędzi optymalizujących procesy biznesowe firm z różnych branż. W jego skład wchodzą funkcje planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), zarządzania jego majątkiem (EAM) i usługami serwisowymi (ESM). Dzięki tak zintegrowanemu oprogramowaniu nie jest konieczne przeprowadzanie kolejnych pojedynczych wdrożeń dla każdego z tych obszarów. Tego rodzaju rozwiązanie pomaga zwiększyć elastyczność oraz wydajność firmy, co przekłada się bezpośrednio na efektywność jej działania na rynku. Za pomocą specjalnych narzędzi oferowanych między innymi przez firmę IT Novacura z Karkowa można jeszcze bardziej usprawnić działanie tego rodzaju oprogramowania, bez konieczności jego ponownego wdrażania.

Współpraca na poziomie Internetu

Jednym z rozwiązań wpływających pozytywnie na przepływ pracy w przedsiębiorstwie, czyli tzw. workflow jest stworzenie specjalnej platformy, która będzie w sobie łączyć wiele opcji współpracy, zarówno między pracownikami, jak i firmą a kontrahentami. W ten sposób na przykład może odbywać się rekrutacja i rejestracja nowych kandydatów, przydzielanie uprawnień podwładnym, jak również sprawne rozdzielanie im obowiązków. Ponadto stanowi to znacznie ułatwienie dla odbiorców usług oraz towarów danego zakładu w zakresie podglądu zamówień, ich historii, wystawionych faktur, jak również raportowania wszelkich niezgodności, co do otrzymanej przesyłki. Tego rodzaju platforma cyfrowa dla IFS stanowi nieocenione wsparcie techniczne w obsłudze klientów.

Tworzenie indywidualnych aplikacji

Kolejna grupa narzędzi w zakresie oprogramowania IFS pozwala na tworzenie aplikacji biznesowych w istniejącym już środowisku ERP oraz na przykład arkuszach kalkulacyjnych lub programach projektowych. Takie funkcje umożliwiają całkowitą personalizację poszczególnych procesów bez konieczności zmiany całego systemu. Ponadto nie wymagają konieczności specjalistycznego kodowania i nie pochłaniają dużej ilości czasu, co jest niezwykle ważne w przypadku optymalizacji sprawnego działania przedsiębiorstwa. Dodatkowe wtyczki zastosowane w bazach danych dają sposobność aktualizowania i gromadzenia danych z różnych miejsc komponentów IFS. Takie narzędzie w znacznym stopniu przyczynia się do lepszego planowania zasobów, a także rozdzielania zadań pomiędzy poszczególnych pracowników.

Opracowanie:
Kraków, Powstańców Wielkopolskich 118
tel. 575 969 123
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz