Materiał Partnera

Efektowne tynki dekoracyjne na nasze ściany

Efektowne tynki dekoracyjne na nasze ściany

Popularność tynków dekoracyjnych w ostatnich latach wynika z minimalistycznych, czerpiących inspirację z natury trendów w projektowaniu wnętrz. Te tynki, zwane także tynkami strukturalnymi lub strukturami przedstawiają niezwykle szeroki wachlarz możliwości projektowych. Pozwalają na bardzo różnorodne efekty, począwszy od subtelnych przetarć, czy delikatnego połysku, po surowy beton, czy kamień. To coś dla ceniących rozwiązania niekonwencjonalne.

Charakterystyka tynków strukturalnych

Efekt, który możemy uzyskać za pomocą tynku strukturalnego zawsze będzie niepowtarzalny, a odpowiednio dobrana struktura może radykalnie odmienić wnętrze i jego styl. Czym właściwie jest tynk dekoracyjny lub tynk ozdobny? Jest to specjalna masa, która umożliwia uzyskanie na powierzchni ściany różnych form i faktur, a także na tworzenie w nim wzorów czy żłobień. Wykończenie powierzchni nie jest idealnie gładkie, jak to powinno mieć miejsce w przypadku zwykłych tynków, lecz pozostawia nieregularną albo porowatą strukturę. Ich zaletą jest to, że pod takim nieregularnym tynkiem łatwo ukryć nieregularności ścian, więc świetnie sprawdzają się w starym budownictwie. Tynki strukturalne są odporne na uszkodzenia, wodoodporne, lecz paroprzepuszczalne, zatem mogą być stosowane w pomieszczeniach wilgotnych. Właściwe położenie tynku strukturalnego daje możliwość ciekawej aranżacji wnętrza przez to, że może wyglądać jak naturalny kamień, czy surowy beton. A jeśli chcemy coś zmienić, wystarczy go pomalować i od razu zyska na świeżości. Można go stosować w różnych pomieszczeniach i dopasowywać do niego zarówno aranżacje nowoczesne, rustykalne czy egzotyczne. Trzeba jednak rozważyć kilka podstawowych zasad, na przykład tę, że nie należy przesadzać z ozdobami i dekoracjami. Wykonanie tynku dekoracyjnego na wszystkich ścianach, lub położenie na jednej tynku a na innych kolorowych tapet, może sprawić, że pomieszczenie będzie przeładowane.

Jak kłaść tynk ozdobny?

Położenie tynku dekoracyjnego w taki sposób, by wyglądał efektownie wymaga nieco doświadczenia i umiejętności. Można próbować kłaść taki tynk samemu i pewnie też uzyska się niezły efekt, jednak pracownicy profesjonalnych firm remontowych, takich jak Zakład Usługowo-Remontowy Pietrala, znają pewne tricki, które sprawiają, że taki tynk sprawia jeszcze bardziej oszałamiające wrażenie. Proces nakładania tynku na ścianę wynika z produktu, który wybraliśmy oraz z tego, na jaki efekt liczymy. Wszelkie informacje dotyczące sposobu mieszania suchej postaci tynku, zastosowania dodatkowych akcesoriów, jak na przykład dekoracyjne stemple, znajduje się w opisie użycia danego tynku.

Opracowanie:
Konin, Dąbrowskiego 19
tel. 691 710 298
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz