Materiał Partnera

E-commerce w meblarstwie

E-commerce w meblarstwie

Sprzedaż internetowa określana, jako e-commerce, jest dzisiaj obecna niemalże w każdym sektorze gospodarczym, również w meblarstwie. Najlepsi dystrybutorzy dbają bowiem o to, aby zapewniać swoim klientom nie tylko wygodne sofy, narożniki, czy fotele, ale także wygodę w ich zakupie. Dzisiaj można kupować szafy, komody, łóżka i dziesiątki innego typu wyposażenia domu, bez konieczności udawania się do stacjonarnego sklepu. Jak jednak kupować meble przez Internet?

Określ styl mebli

W pierwszej kolejności przy zakupie mebli przez Internet, należy zwrócić uwagę na to, jakie z nich będą najlepiej pasowały w salonie, kuchni, pokoju dziecięcym, czy w naszej sypialni. Najlepiej podążać za stylami, które dzisiaj we wnętrzarstwie są najbardziej popularne – skandynawski, rustykalny, kolonialny, wiejski, awangardowy, modernistyczny, klasyczny – i pod jego specyfikację wybierać dane, całe komplety wyposażenia. To pomoże nam zweryfikować zakres sprzedażowy danego salonu meblowego. Jeśli sprosta nasze oczekiwania wizualne, należy rozpocząć głębszą analizę!

Wymiary mebli

Nie każdy sklep internetowy – który działa również, jako stacjonarny – dba o to, aby przedstawiać klientom wszystkie, z możliwych danych na temat danego wyrobu. Jednym z najważniejszych elementów, są jednak jego wymiary, zwłaszcza jeśli mówimy o szafach garderobianych, meblościankach, zestawach mebli kuchennych, czy też o łóżkach sypialnianych. Dobry dystrybutor, pozwala na pobranie odpowiednich katalogów, w których będzie można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje: wymiary mebla, a także jego specyfikację według deklaracji własności użytkowych – jeśli na stronie sklepu, nie znajdziesz takiego dokumentu, warto o niego poprosić dzwoniąc na infolinię otartą dla klientów. Z pewnością uzyskasz wszystkie niezbędne informacje.

Producenci mebli

Przy zakupach internetowych mebli, istotne jest zwracanie uwagi na to, od jakich producentów one pochodzą. Warto wcześniej prześledzić rynek i zrobić listę godnych uwagi firm, które wyróżniają się tworzeniem funkcjonalnych, designerskich, a także trwałych i tanich wyrobów, czy to drewnianych, czy też tapicerowanych. Polecanymi markami na rynku polskim są między innymi: ADARO, BOG-FRAN, DIG-NET, DOLMAR, DREWMIX, FADOME, FORTE, HALMAR, JARD MEBLE, MEBLE-LASKI, LUMITEX, MEBLAR, MEBLOSOFT, PIASKI, STOLAR, czy STOLLECH. To właśnie za meblami tychże producentów krajowych i zagranicznych, powinniśmy się oglądać!

Kreatory mebli – narzędzie internetowe

Bardzo ważnym wyznacznikiem danego sklepu meblowego, jest to, czy oferuje on na swojej stronie narzędzie zwane kreatorem mebli. Tego typu rozszerzenia pozwalają na wirtualne tworzenie mebli w specjalnym web programie – można w nim zmieniać ułożenie danego produktu, jego kolory, czy nawet materiał wykończenia. Takie narzędzia dla swoich klientów oferuje między innymi renomowany i polecany w całej Polsce Salon meblowy BABIAK. Słynie on np. z oferty pięknych narożników, które można dowolnie dopasowywać do geometrii swojego wnętrza. Dzisiaj e-commerce w meblarstwie jest tak samo popularne, jak w branży odzieżowej, czy elektronicznej. Należy jednak podejmować decyzję o zakupie, po wnikliwych analizach naszych potrzeb, a także uwarunkowań wnętrza.

Pamiętaj! Kupując meble z internetowych salonów meblowych, określ, z jakim przewoźnikiem on współpracuje. Twoje meble powinny być bowiem w odpowiedni sposób zabezpieczone. Unikaj też sklepów, które nie prowadzą sprzedaży stacjonarnej – e-commerce to nie tylko możliwość szybkiego zakupu produktów, ale przede wszystkim świetna i zorganizowana ich prezentacja, przed odwiedzeniem punktu handlowego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz