Materiał Partnera

Dźwigi samochodowe i usługi z nimi związane

Dźwigi samochodowe i usługi z nimi związane

W branży budowniczej często wykorzystuje się ciężki sprzęt, który ułatwia prace. Do takich maszyn zalicza się dźwigi oraz koparko-ładowarki. Podczas realizacji dużych inwestycji budowlanych najczęściej korzysta się z usług firm, które oferują wynajem dźwigów i wynajem koparek. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż kupno własnego sprzętu, ponieważ nie opłacalne jest kupienie maszyn, które używane będą sporadycznie.

Jakie maszyny można wynająć do prac budowlanych?

Wynajem dźwigu budowlanego jest bardzo wygodnym rozwiązaniem podczas przeprowadzania prac budowlanych. Z pewnością lepiej jest pracować na własnym sprzęcie, jednakże dźwigi budowlane są drogie, a nikt nie będzie ciągle z nich korzystał. Dlatego możliwość ich wynajęcia bardziej się opłaca. Poza tym nie musimy martwić się o prace związane z utrzymaniem sprawności takich sprzętów.

Firmy oferujące wynajem dźwigów samochodowych często korzystają ze sprzętów dobrych producentów. Popularne w wypożyczalniach są maszyny firm takich jak:

  • Liebherr,
  • Demag,
  • Faun,
  • Grove,
  • Tatra,
  • Praga.

Dźwigi wyżej wymienionych firm są sprawdzone przy wielu robotach budowlanych, dlatego praca z ich pomocą powinna zostać wykonana dokładnie i szybko. Przedsiębiorstwa wypożyczające takie maszyny mają w swoim asortymencie różne rodzaje dźwigów, które przeznaczone są do różnych prac budowlanych. Można spotkać dźwigi małe i duże. Poza rozmiarem będą one się różnić także udźwigiem. Najmniejsze z nich są w stanie poradzić przedmioty ważące kilka ton, natomiast duże dźwigi są w stanie podnieść przedmioty ważące ponad 55 ton.Wypożyczyć można także różne rodzaje koparko-ładowarek. Często wynająć można sprzęty najlepszych producentów, do których należą:

  • JCB,
  • Caterpillar,
  • Case.

Pozostałe usługi firm wynajmujących maszyny budowlane

Jak dowiedzieliśmy się od specjalisty w tej dziedzinie z firmy Zbigniew Osęka Usługi dźwigowe z Ząbek, działalność firm posiadających ciężkie sprzęty budowlane nie ogranicza się tylko ich wynajmowania. Często takie firmy zatrudniają osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje do korzystania z nich i potrafią obsługiwać się nimi. Usługi dźwigowe również są popularne w branży budowniczej, aczkolwiek korzysta się z takich usług także w innych dziedzinach, takich jak np. branża transportowa. Wszelki załadunek, bądź rozładunek maszyn nie stanowi większego problemu dla firm świadczących usługi dźwigiem. Poza tym posiadanie dźwigów samochodowych i doświadczonych pracowników pozwala przeprowadzać montaż hal, a w razie konieczności także demontaż hal.

Firmy zajmujące się głównie wynajmowaniem dźwigów samochodowych i koparko-ładowarek dokonują również sprzedaży ciężkich maszyn. Jeżeli korzystamy dużo z takiego sprzęto, warto przemyśleć ich zakup, tym bardziej jeśli są to maszyny od renomowanych producentów. Wówczas możemy mieć pewność, że takie dźwig, czy koparki posłużą jeszcze przez długie lata.

Opracowanie:
Ząbki, Konopnickiej 1 lok. 46
tel. 693 444 558
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz