Artykuł sponsorowany

Dziczyzna w diecie

Dziczyzna w diecie

Dziczyzna nie jest popularnym składnikiem diety wśród polskiego społeczeństwa. Być może dzieje się tak z powodu wysokiej ceny tego typu mięsa albo ze względu na jego ciężką dostępność. Niezależnie od powodów okazuje się, że to błąd! Mięso z dzikich zwierząt jest zdecydowanie zdrowsze od tego, które możemy uzyskać ze zwierząt hodowlanych. Nie wierzysz? Przekonaj się sam, czytając artykuł!

Dlaczego warto jeść dziczyznę?

Jedną z zalet dziczyzny jest zdecydowanie niepowtarzalny smak. Mięso jest aromatyczne, a podczas obróbki termicznej wydzielają się z niego silne charakterystyczne zapachy przypominające las, zioła, naturę.

Jeżeli chodzi o wartości odżywcze, dziczyzna ma więcej białka niż mięso pozyskiwane ze zwierząt hodowlanych, a także jest mniej otłuszczona. To zaleta aktywnego trybu życia. Zwierzęta łowne pozostają w ciągłym ruchu, dlatego ich mięso jest mocno umięśnione i ukrwione. Ponadto zawiera dużo witamin (w tym witaminy z grupy B), a także wapń, żelazo, fosfor czy magnez.

Trzeba również pamiętać o tym, że dieta zwierząt dzikich różni się od tej, na jakiej utrzymuje się zwierzęta hodowlane. Sarny, jelenie, zające czy dziki jedzą to, co znajdą w lesie - ich pokarm tworzy sama natura. Nie ma więc tutaj mowy o wzmacniaczach smaku, dodatkach konserwujących czy modyfikacjach, mających na celu zwiększenie masy tucznika w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu takie mięso zawsze cechuje wysoka jakość oraz prozdrowotne właściwości.

W jaki sposób przygotować dziczyznę?

Przed rozpoczęciem gotowania/pieczenia dziczyzny  należy ją odpowiednio zmiękczyć. Kiedyś proces ten trwał długo, być może dlatego przygotowywanie dań z dzikich zwierząt kojarzy nam się z czymś drogim, wykwintnym i niedostępnym dla zwykłych ludzi. Oczywiście, nic bardziej mylnego! Takie mięso rzeczywiście dużo kosztuje, jednak można je dostać w różnych miejscach, a decydując się na zakupy w sklepach FIRMY TOŁŁOCZKO, mamy pewność, że dziczyzna jest świeża z pewnego źródła pod kontrolą weterynarii.

Aby wyciągnąć jak najwięcej smaku, dziczyznę warto pozostawić na jakiś czas w marynacie, którą przygotowuje się najczęściej z wina wytrawnego, z dodatkiem różnych ziół i warzyw.

Dodatkami do dziczyzny, które najczęściej spotyka się w przepisach internetowych, są tak zwane dary lasu, czyli grzyby, jagody, borówki czy żurawina.

Takie mięso doskonale nadaje się jako dodatek lub podstawa rozmaitych dań - od pieczonych, przez gotowane, aż po smażone! Masarnia Tołłoczko przygotowuje wędliny z dziczyzny, są to kiełbasy, pasztety, pieczenie oraz polędwice i szynki z dzika lub jelenia, to prawdziwe rarytasy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz