Artykuł sponsorowany

Działanie, charakterystyka i zalety kominków gazowych

Działanie, charakterystyka i zalety kominków gazowych

Marzysz o domowym cieple i uroku ognia trzaskającego na palenisku? Urządzeniem, które spełni Twoje oczekiwania może okazać się kominek gazowy! Jeśli irytuje Cię konieczność częstego czyszczenia rusztu, dokładania drewna i polerowania szyby osłonowej, a do tego nie mieszkasz w samodzielnym domu tylko w bloku lub kamienicy, gdzie posiadanie tradycyjnego kominka jest niemożliwe, koniecznie sprawdź, dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie!

Jak działa kominek gazowy?

Czy kominek gazowy działa podobnie, jak tradycyjny? W pewnym sensie tak, ale jeśli przyjrzymy mu się bliżej okaże się, że znaleźć można sporo różnic! Pierwszą jest oczywiście paliwo, czyli w tym wypadku gaz LPG. To on zastępuje drewno dokładane zazwyczaj do ognia. Można dostarczyć go bezpośrednio z domowej instalacji gazowej lub też z butli. Gaz wypala się równomiernie i nie ma konieczności kontrolowania procesu spalania, wszystko odbywa się automatycznie.

Kominek na gaz to element wyjątkowo prosty nie tylko w użyciu, ale też w montażu. Dzięki spalaniu gazu, który nie wytwarza sadzy i dymu można takie urządzenie zainstalować wszędzie – nie tylko w domu jednorodzinnym, ale też w bloku, apartamentowcu czy kamienicy. Nie wymaga on bowiem dostępu do systemu kominowego budynku, a jedynie wyprowadzenia przewodów koncentrycznych na zewnątrz.

Charakterystyczne dla wkładów gazowych jest także wzornictwo. W ofertach producentów i sprzedawców znaleźć można niezliczoną ilość modeli w różnych konfiguracjach wykończeniowych, o niemalże dowolnej wielkości czy kształcie. Kominek gazowy można dostosować do zabudowy narożnej, dopasować do stylowego wnętrza lub nowoczesnej aranżacji. Ogranicza się przy tym koszty ewentualnego remontu i przebudowy lokalu, ponieważ, jak wspominaliśmy, proces montażowy jest niezwykle uproszczony. Poza cechami dekoracyjnymi takie kominki spełniają także funkcje grzewcze. Bez większego problemu można wykorzystać je do ogrzewania pomieszczenia – ogień jest w końcu taki sam, jak w przypadku paleniska na drewno!

Dlaczego warto wybrać kominek na gaz?

Czy kominek gazowy, poza designem i łatwością użytkowania ma jeszcze jakieś zalety? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim to bardzo bezpieczna instalacja, która w odróżnieniu od tradycyjnego kominka nie grozi rozsypaniem się rozżarzonego drewna na dywan i podłogę. W modelach gazowych stosowane są elektroniczne zabezpieczenia nowej generacji, które natychmiast odcinają dopływ gazu w przypadku nieplanowego wygaśnięcia ognia lub utraty ciągu w szybie odprowadzającym spaliny.

Kominek na gaz to także świetna propozycja dla osób, które nie przepadają za sprzątaniem wersji tradycyjnej. Doradca firmy Pałka Kominki w Oleśnicy wyjaśnia: Ponieważ spalanie gazu nie prowadzi do wytrącania się popiołu oraz sadzy szyba kominkowa nie wymaga żadnych dodatkowych czynności pielęgnacyjnych poza zwykłym przetarciem z kurzu co jakiś czas. Użytkownik kominka gazowego nie jest także zmuszony do wybierania zwęglonych resztek drewna i nie musi przygotowywać ciągle świeżego opału do spalenia. Ogromną zaletą takich kominków jest także ich rozpalanie, a właściwie jego brak – wystarczy jedynie podpalenie zapalniczką uruchomionego strumienia gazu lub, w nowszych wersjach, włączenie systemu przez guzik lub aplikację w telefonie.

Kominek na gaz to akcesorium nowoczesne i do tego uniwersalne. Ma wiele zalet, możesz zamontować go w dowolnym miejscu i korzystać z niego bez obaw o zdrowie swoje i rodziny. Użytkowany zgodnie z instrukcją będzie przyjemnie ogrzewał i nadawał wnętrzu klimat przez wiele następnych lat.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz