Materiał Partnera

Działalność w branży odzieżowej

Działalność w branży odzieżowej

Branża odzieżowa może być strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. Nie jest to łatwy rynek, ale jeśli ma się do tego zamiłowanie, może się okazać, że praca przy produkcji ubrań może nam dać wiele satysfakcji a w dłuższej perspektywie przynieść sukces. Jeśli ktoś interesuje się modą, lubi szyć, ma wyczucie stylu, ale też nosa do trendów na rynku, to warto spróbować podjąć ryzyko i założyć firmę odzieżową.

Od hurtowni dodatków krawieckich do sklepu odzieżowego

Możliwości działania w branży ubraniowej jest bardzo wiele. Począwszy od produkcji tkanin, czy dodatków krawieckich, przez handel nimi, zarówno detaliczny, jak i hurtowy dla dużych firm odzieżowych, przez projektowanie odzieży, zakłady krawieckie i szwalnie, hurtownie, aż po handel detaliczny i bezpośredni kontakt z klientem. Zazwyczaj firma działa w jednym z tych segmentów rynku odzieżowego, do rzadkości należą duże przedsiębiorstwa, które własną marką firmują wszystko, od guzika począwszy i na kapeluszu skończywszy. Dlatego zaczynając swoją działalność, trzeba zdecydować się na któryś z tych segmentów i zdać sobie sprawę z konieczności współpracy z przedstawicielami pozostałych. Na przykład, jeśli zajmiemy się szyciem odzieży, trzeba będzie z jednej strony zaopatrywać się w hurtowni pasmanterii i dodatków krawieckich takiej, jak Kozbi-Zbytex w różne akcesoria od igieł i nici, aż po aplikacje do naszywania czy zamki błyskawiczne, a z drugiej strony trzeba będzie zapewnić sobie zbyt gotowej odzieży czy to do hurtowni, czy do sklepów detalicznych.

Wyposażenie szwalni w maszyny i dodatki krawieckie

Założenie własnej szwalni może być dobrym pomysłem na rozpoczęcie działalności w branży odzieżowej. Konieczne oczywiście będzie znalezienie odpowiedniego lokalu, zatrudnienie ludzi i wyposażenie obiektu w maszyny szwalnicze. Trzeba też zająć się pozyskaniem klientów i kontrahentów. Ale dużym plusem jest fakt, że taka firma odzieżowa będzie mogła realizować pomysły autorskie swojego właściciela. Aby przedsiębiorstwo mogło sprawnie działać i przyjmować zlecenia, przede wszystkim musi być wyposażone w maszyny do szycia, niezbędne akcesoria i dodatki krawieckie oraz różnego rodzaju materiały, z których będą szyte ubrania. Właściciel musi o to zawczasu zadbać i dopilnować by wszystko było na miejscu, od agrafki po wieszak na ubrania i od zatrzasków aż po taśmy ozdobne i sznurowadła. A jeśli ubrania, które wyjdą z tej szwalni będą efektowne i dobrej jakości, z pewnością znajdą się chętni, by sprzedawać je w swoim sklepie czy hurtowni.
Opracowanie:
Katowice, Zawiszy Czarnego 4
tel. 32 254 16 80
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz