Materiał Partnera

Drzwi dźwiękoszczelne i antywłamaniowe – czym się wyróżniają?

Drzwi dźwiękoszczelne i antywłamaniowe – czym się wyróżniają?

Na rynku stolarki drzwiowej można spotkać się z wyrobami z różnego rodzaju materiałów, które znacznie wpływają na jakość danych systemów drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zaś te antywłamaniowe i dźwiękoszczelne, co szczególnie ważne jest w mieszkaniach w blokach, czy kamienicach, a także w domach położonych na peryferiach miast.

Drzwi dźwiękoszczelne

Drzwi dźwiękoszczelne szczególnie wykorzystuje się w budownictwie wielorodzinnym w blokach, czy w apartamentowcach, co ma w odpowiedni sposób wygłuszyć mieszkanie, od dźwięków pochodzących z klatki schodowej. Warto przy tym wiedzieć, że standardowe systemy zewnętrzne posiadają parametr izolacji akustycznej na poziomie około 15-20 db. Jest to wynik konstrukcji, która zakłada wypełnianie drzwi płytami kartonowymi. Aby uzyskać znacznie wyższe wskaźniki dźwiękochłonności najlepsi producenci, stosują inne techniki. Oparte są one o zastosowanie płyt wiórowych, płyt akustycznych oraz blach aluminiowych, a także wyższej jakości przypodłogowych i futrynowych uszczelnień. Dzięki takim konstrukcjom izolacja akustyczna sprawnie chroni wnętrza przed dźwiękami nawet do 40 db! Warto przy tym również wiedzieć, że przy uzyskiwaniu odpowiedniego wygłuszenia, ważne są bardzo techniki montażowe drzwi zewnętrznych. W tym zakresie, a także przy zakupie odpowiednich wyrobów, warto współpracować, tylko z renomowanymi dystrybutorami. Jednym z nich jest firma Gas PUH, która oferuje również zakładanie boazerii i parkietów, tworzenie w domach pięknych schodów, czy instalowanie drzwi wewnętrznych oraz antywłamaniowych.

Drzwi antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe znacznie różnią się swoją budową od zwykłych systemów wejściowych zewnętrznych. Przede wszystkim ich konstrukcja wewnętrzna opiera się o zastosowanie wytrzymałych na cięcie piłą prętów ze stali hartowanej, które otula wysokiej jakości wełna mineralna, zapewniająca odpowiednią izolację termiczną oraz wygłuszenie. Z obu stron znajdują się również poszycia z blachy, które pokrywa odpowiedniej grubości warstwy litego drewna, bądź różnego rodzaju sklejek. Przy drzwiach antywłamaniowych bardzo ważne są również zamki oraz zawiasy. Jeśli chodzi o zamki, powinny wyróżniać się one klasą odpornością C i wymienną wkładką, uruchamiającą rygle wysuwane w kilku kierunkach. Może być ich od kilku do kilkunastu. Zamek, a także zawiasy powinny być również zabezpieczone osłonkami z mocnej stali, które zapobiegają przewierceniom.

Pamiętaj! Sposób kotwienia drzwi jest tak samo ważny dla bezpieczeństwa antywłamaniowego, co sam wybór odpowiedniego systemu wejściowego.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz