Artykuł sponsorowany

Drewno w wykańczaniu wnętrz

Drewno w wykańczaniu wnętrz

Jesteśmy tradycyjnie przywiązani do drewna, jako materiału wykończeniowego we wnętrzach. Nic dziwnego, w końcu jest to naturalny materiał, który wnosi niepowtarzalny klimat do domu czy mieszkania. Na podłogach sprawdza się dąb, natomiast meble możemy wykonać z wielu gatunków drewna. Drewno króluje na tarasach i w ogrodach. Wiele osób nadal stawia całe domy właśnie z drewna, zarówno te letniskowe, jak i całoroczne.

Czy w kuchni może być drewniana podłoga?

Podłogi z drewna warto położyć na całej powierzchni domu lub mieszkania. Prezentują się doskonale, więc będziemy zadowoleni. Najtrudniej podjąć decyzję, czy warto położyć drewno również w kuchni i łazience. Oczywiście, że tak, w końcu tarasy oraz jachty, są także wykładane drewnem. Musimy tylko wybrać odpowiedni gatunek materiału. Twarde drewno np. jesion czy dąb jest materiałem bardzo odpornym na uszkodzenia i wilgoć, ale wymaga odpowiedniej impregnacji. Do mycia paneli drewnianych, używamy wody z dodatkiem środka pielęgnacyjnego, stosownie dobranego do rodzaju podłogi. Doskonale sprawdzają się deski i parkiety dębowe. Cechują się najwyższą jakością wykonania, więc w kuchni, jak najbardziej się sprawdzą. Jurajskie Centrum Budownictwa Jednorodzinnego „Domek na Jurze” zajmujące się wykańczaniem wnętrz pomoże nam dokonać właściwego wyboru.

Jaki gatunek drewna nadaje się na taras?

Drewniany taras wygląda rewelacyjnie i pozwala przyjemnie spędzić czas z bliskimi. Latem, nie ma nic piękniejszego niż odpoczynek na nim. Wystawiamy stolik, krzesełka, czy leżaki i korzystamy ze słońca. Możemy zjeść deser, wypić kawę lub szklankę chłodnego piwa. To doskonały relaks, bo nie musimy się nawet przebierać. Aby taras zawsze dobrze się prezentował, musi być wyłożony deskami z odpowiedniego gatunku drewna. Możemy położyć polskie drewno lub egzotyczne, które jest wykorzystywane na jachtach. Jest ono twarde, gęste i wytrzymałe oraz odporne na działanie szkodników. Ten gatunek będzie się doskonale prezentował przez wiele lat. Jest jednak droższy od europejskiego i polskiego surowca jak np. sosny czy dębu. Dużą popularnością cieszy się także modrzew syberyjski, który przetrwa około 15 lat. Na tarasie sprawdza się również drewno termowane. Mamy więc ogromny wybór rodzajów materiału.

Postaw na dom drewniany

Dom drewniany całoroczny lub letniskowy sprawdzą się doskonale, więc nie bójmy się tego typu rozwiązań! Często są one produkowane z certyfikowanego (FSC) drewna świerkowego pozyskiwanego w Skandynawii. Pochodzenie tarcicy gwarantuje naturalny wygląd oraz najwyższe parametry wytrzymałościowe produktów. Charakteryzuje się ona naturalnymi właściwościami, takimi jak: twardość, wydłużona żywotność, odpowiednia struktura wynikająca z powolnego wzrostu lasu, odpowiednio użyźnionej gleby na terenach gdzie zimy są długie i mroźne. Wysokiej jakości domki całoroczne przeznaczone dla właścicieli ogrodów, terenów użytkowych, pensjonatów lub firm.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz