Artykuł sponsorowany

Drewno brzozowe do kominka czy sosnowe? Wybór odpowiedniego drewna

Drewno brzozowe do kominka czy sosnowe? Wybór odpowiedniego drewna

Czy drewno dębowe do kominka jest rzeczywiście lepsze od jodłowego, a jeżeli tak to dlaczego? W tym artykule rozwiejemy wątpliwości odnośnie ciętego drewna kominkowego. Znając zaledwie kilka najważniejszych parametrów, dużo swobodniej będzie można podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego opału do swojego domu.

Produkcja wysokiej klasy drewna kominkowego krok po kroku

Przetwórstwo i sprzedaż drewna to nadal prężnie rozwijająca się branża. Wraz z rosnącą świadomością klientów producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i oferują lepszej jakości opał. Specjalista z PW „Gałązka” Robert Saramak zauważa, że w ostatnich latach wzrosło zainteresowanie sprzedażą drewna kominkowego na zamówienie oraz sezonowanym drewnem do kominka, czyli tym, przechowywanym przez 1–2 lata w celu zmniejszenia ilości wody. Na wysokiej klasy drewno składa się głównie jego rodzaj i gęstość. Tanie drewno kominkowe to zwykle rodzaje iglaste, choć należy zwrócić uwagę na kaloryczność. Im wyższy ten parametr, tym dłużej drewno będzie się palić, a jednocześnie oddawać ciepło. To prawda, że firmy stale powiększają wachlarz swoich usług. Sprzedaż drewna kominkowego z dowozem staje się już standardem, dlatego warto zapytać o to producenta przy składaniu większego zamówienia na ciężkie drewno grabu do kominka. Profesjonaliści chętnie dzielą się swoją wiedzą i doradzają wybór najlepszej oferty w stosunku do możliwości i zapotrzebowania klienta.

Liściaste drewno kominkowe – główne zalety

Drewno świerkowe do kominka, poza tym, że jest tanim drewnem kominkowym, nie ma wielu zalet. Posiadacze i aktywni użytkownicy domowych kominków wiedzą, że to buk, dąb czy grab są najlepszym wyborem. Głównie ze względu na mniejszą zawartość żywicy, która pozostawia tłuste plamy wewnątrz komina. Drewno bukowe i osiki do kominka to zdecydowanie lepszy wybór – nie wydzielają szarego, brudzącego dymu, dają natomiast dużo więcej ciepła niż drewno jodłowe kominkowe. Dzięki temu, łatwiej jest utrzymać domowy kominek w czystości oraz czerpać z niego większe korzyści. Mając do wyboru drewno sosnowe, modrzewia lub dębowe w podobnej cenie, zdecydowanie lepiej wybrać liściaste. Transport drewna kominkowego jest dodatkową usługą, którą oferują zwłaszcza sklepy internetowe. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba martwić się o pojemność bagażnika swojego auta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz