Artykuł sponsorowany

Drewniany taras jako rodzaj dachu – czy warto?

Drewniany taras jako rodzaj dachu – czy warto?

W czasach, kiedy każdy metr przestrzeni wokół nas ma znaczenie i chcemy wykorzystać go jak najlepiej, taras na dachu staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli do jego budowy wykorzystuje się drewno, które jest jednym z najwdzięczniejszych materiałów budowlanych. Jakie są zalety takiej opcji? Czy taki taras można zbudować na każdym budynku?

Drewniany taras nieco inaczej

Tarasy kojarzą nam się przede wszystkim z wykończeniem elewacji budynku, eleganckim wyjściem do ogrodu lub dodatkową przestrzenią na piętrze domu jednorodzinnego. Jednak coraz częściej firmy takie jak Mentorbud proponują o wiele ciekawsze rozwiązanie architektoniczne: taras na dachu. To sposób na uzyskanie i wykorzystanie dodatkowej przestrzeni i zaaranżowanie jej zgodnie z potrzebami całej rodziny. Budowę takiego tarasu należy powierzyć specjalistom, gdyż wymagana jest specjalna konstrukcja, inna niż w przypadku tradycyjnej budowy, aby nie uszkodzić elementów dachu i jego izolacji.

Taki taras może być całkowicie lub częściowo zadaszony, mieć wydzielony kącik do zabawy dla dzieci czy miejsce na organizowanie przyjęć dla znajomych. Możliwe jest stworzenie drewnianych schodów prowadzących na dach i udekorowanie go skrzyniami i donicami z drewna, które dodadzą charakteru każdej przestrzeni. Zyskujemy nie tylko dodatkową przestrzeń, ale również oryginalne miejsce do odpoczynku i spotkań z bliskimi.

Taras na dachu – co warto wiedzieć?

Do budowy tarasu wykorzystać można różne rodzaje drewna, które dobiera się do preferencji osoby zamawiającej i projektu budynku. Naturalne materiały pozwalają zachować ciekawy wygląd tarasu, stworzyć aranżację bliską naturze. Należy ustabilizować konstrukcję oraz zadbać o odprowadzanie wody, spadek, a także właściwe zabezpieczenie i konserwację drewnianych desek. Dzięki użyciu dostosowanych do nich preparatów przedłuża się żywotność podłogi. Zaizolowanie przeciwwodne oraz izolacja termiczna zapewnią komfort i bezpieczeństwo korzystania z tarasu, zwłaszcza jeśli prowadzone będą tu instalacje elektryczne.

Opracowanie:
Warszawa, Wał Miedzeszyński 235
tel. 607 119 390
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz